США заборонили операції з російським ЦБ і Мінфіном

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів США заборонило громадянам США здійснювати операції з Центробанком, Мінфіном та Фондом національного добробуту Росії, повідомляється в заяві американського Мінфіну, пише Liga.net.

"Це знерухомлює будь-які активи Центробанку, які перебувають у США або у громадян США, де б вони не знаходилися", – заявляє Мінфін.

За словами міністерки фінансів Джанет Єллен, нові санкції обмежать кошти, від яких залежать Путін та його найближче оточення для забезпечення військових дій Росії в Україну.

Зазначається, що нові санкції США проти Центробанку РФ унеможливлять спроби Росії підтримати валюту, обмеживши глобальні постачання рубля і доступ до резервів, які Росія може спробувати обміняти для підтримання рубля.

Мінфін наклав санкції також на три організації, які управляють одним із ключових фондів Росії – Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ), її керуючої та дочірньої компаній.

Блокуючи ці організації, США перекривають ще "один маршрут, яким Росія отримувала доступ до фінансової системи США", зазначили в Мінфіні.

Крім цього, за указом президента США Джо Байдена, Мінфін ввів санкції проти "близький соратник" Путіна і гендиректора цих організацій Кирила Дмитрієва.