США запровадили санкції проти Тупицького

Все про економіку та фінанси

США запровадили санкції проти екс-голови КСУ Олександра Тупицького та його дружини, повідомляє прес-служба Держдепу, пише zn.ua.

"Обмеження запровадили за значні корупційні дії, зокрема отримання грошового хабара під час служби в українській судовій системі. До цієї акції потрапила і дружина Тупицького Ольга", - йдеться у повідомленні.

Санкції включають заборону на в`їзд та блокування фінансових активів в американських банках.

У жовтні 2020 року Конституційний Cуд під головуванням Олександра Тупицького визнав неконституційними два пункти антикорупційного законодавства: про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та повноваження Національного агентства по запобіганню корупції (НАЗК), що заблокувало відкритий доступ до електронних декларацій, а НАБУ мало закрити 110 кримінальних справ проти чиновників і депутатів за недостовірне декларування.

У зв’язку з таким рішенням КСУ президент скликав РНБО, а уряд видав рішення, яким відновив роботу реєстру НАЗК.

У грудні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці. Формальною підставою для указу стало подання Офісу генерального прокурора про відсторонення Тупицького.

У березні 2021 року Зеленський скасував указ Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Тупицького суддею Конституційного суду. 14 липня Верховний Суд визнав протиправним указ Зеленського, а вже через п’ять днів ДБР відкрило справу проти суддів Верховного суду, які скасували указ Зеленського щодо Тупицького.