Визнання Росією "ДНР" і "ЛНР": США планують санкції

Все про економіку та фінанси

У Білому домі заявили, що чекали від Росії на визнання "республіками" окупованих районів Донбасу, і тепер президент США Джо Байден підпише указ про запровадження нових санкцій, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Білого дому, пише Liga.net.

"Ми очікували на такий крок з боку Росії і готові негайно відреагувати", – заявили у Байдена.

Як зазначається, президент США незабаром видасть указ (Executive Order), який забороняє нові інвестиції, торгівлю та фінансування з боку американців щодо "так званих регіонів ДНР та ЛНР України".

Цей указ також надасть повноваження накладати санкції на будь-яку особу, що вирішила діяти в цих районах України, повідомили у Білому домі.

Найближчим часом Держдепартамент та Казначейство США отримають додаткову інформацію, а Білий дім оголосить про додаткові заходи, пов`язані із сьогоднішнім грубим порушенням Росією міжнародних зобов`язань.

"Для ясності: ці заходи є окремими і доповнюють швидкі та суворі економічні заходи, які ми готуємо у координації з союзниками та партнерами, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну", – уточнили у Білому домі.

У Байдена додали, що продовжують тісні консультації з союзниками і партнерами, включно з Україною, щодо наступних кроків та тривалої ескалації з боку Росії, вздовж кордону з Україною.

21 лютого президент РФ Володимир Путін визнав "незалежними республіками" захоплені Росією території Донбасу.

Лідери ЄС заявили, що Євросоюз дасть спільну відповідь Росії на незаконне рішення Кремля щодо Донбасу.