США вперше в історії експортували до Європи більше газу, ніж Росія

Все про економіку та фінанси

У червні 2022 року Сполучені Штати Америки вперше в історії поставили до Європи більше газу, ніж Росія, заявив виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол, пише Liga.net.

"Нещодавнє різке скорочення Росією обсягів природного газу до ЄС означає, що це перший місяць в історії, коли ЄС імпортував більше газу у вигляді ЗПГ зі США, ніж через трубопроводи з Росії. Падіння російської пропозиції вимагає зусиль для зменшення попиту в ЄС, щоб підготуватися до важкої зими", – написав Бірол у Twitter.

Останніми місяцями ЄС імпортує рекордні обсяги американського зрідженого газу.

У квітні 2022 року на п`ять європейських країн – Францію, Іспанію, Велику Британію, Нідерланди та Польщу – припадало 54,1% загального американського експорту зрідженого газу, свідчать дані Міністерства енергетики США.

Після нападу Росії на Україну 24 лютого ЄС удвічі скоротив свою залежність від російського газу – приблизно до 20% від загального обсягу постачань. Але країни Європи уже використали більшість варіантів диверсифікації постачання, таких як імпорт зрідженого газу морем.

Починаючи з квітня, Росія припинила постачання до Болгарії, Польщі, Фінляндії, Нідерландів, Данії та значно скоротила потік газу до Німеччини. Країни Балтії самі припинили імпортувати газ із Росії.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) вважає, що Європа має терміново готуватися до того, що Росія взимку повністю перекриє постачання газу.