США схвалили передачу Україні Stinger, Javelin, Switchblade

Все про економіку та фінанси

США схвалили передачу Україні комплексів Stinger та Javelin, а також безпілотників Switchblade, повідомляє прес-служба Міноборони США, констатує Lb.ua.

"Усі протиброньові та протиповітряні системи з двох пакетів безпеки, затверджених президентом у березні, поставлені. Адміністрація продовжує співпрацю з союзниками та партнерами щодо визначення додаткових систем озброєння, які допоможуть українським військовим захищати свою країну. На прохання президента Зеленського це допомога у придбанні зенітних систем більшої дальності та боєприпасів, які вони навчені використовувати", - йдеться у повідомленні.

У повідомленні також наводиться повний список озброєння. Вочевидь, йдеться про все озброєння, яке вже передано та ще буде передано Україні:

понад 1400 зенітних комплексів Stinger;
понад 5000 протитанкових систем Javelin;
понад 7000 інших протитанкових систем;
сотні тактичних безпілотних літальних апаратів Switchblade;
понад 50 мільйонів набоїв;
45 тисяч комплектів бронежилетів та касок;
броньовані високомобільні багатоцільові колісні транспортні засоби;
ракетні системи з лазерним наведенням;
безпілотні повітряні системи Puma;
прилади нічного бачення, тепловізійні системи та оптика;
прилади супутникової зйомки.

"Адміністрація працює цілодобово, щоб виконати пріоритетні запити України щодо надання допомоги в безпеці, доставляючи зброю із запасів США, коли вона доступна, та сприяючи доставці зброї союзниками та партнерами, коли їхні системи краще відповідають потребам України", - повідомляє Пентагон.

Також повідомляється, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну США надали Україні допомоги у сфері безпеки на понад 1,7 мільярда доларів. Загалом надано 2,4 мільярда доларів з початку роботи адміністрації Байдена. 

P.S.

Генерал армії США Марк Міллі, голова Об`єднаного комітету начальників штабів, заявив, що Сполучені Штати та їх союзники поставили Україні 60 000 протитанкових систем, повідомляє Reuters, пише "Європейська правда".

Україна також отримала близько 25 000 систем зенітної зброї від Сполучених Штатів та їхніх союзників, що допомогло Києву не допустити встановлення переваги Росії в повітрі, яка б сприяла наземному вторгненню.

"Українці... надзвичайно вдячні за це", – сказав Міллі комітету Сенату з питань збройних сил.

За словами Міллі, Україна потребує бронетехніки та артилерії для наступного етапу бойових дій. Оскільки американські системи вимагають місяців навчання, зусилля зосереджені на пошуку систем від союзників і партнерів, які українці зможуть використовувати з мінімальною підготовкою.

"Ми розглядаємо разом з іншими країнами НАТО, як допомогти їм у нарощуванні броні та артилерії. Бій на південному сході відрізняється від півночі, він набагато більш відкритий і підходить для бронетанкових, механізованих операцій, наступальних дій з обох сторін" - цитує Міллі видання Defence News.