США уточнили свою позицію на переговорах з РФ про Україну

Все про економіку та фінанси

Напередодні переговорів з Росією американські посадовці повідомили про можливість поступової зміни рішень щодо майбутніх стратегічних позицій США в Європі, але водночас вони пригрозили РФ жорсткими санкціями у разі вторгнення в Україну. Про це представники влади США заявили журналістам в суботу в ході телефонної конференції, організованої Білим домом, повідомляє агентство АР, констатує "Європейська правда".

Співрозмовники заявили, що адміністрація Байдена буде відкрита у переговорах з Росією щодо скорочення можливого майбутнього розгортання наступальних ракет в Україні та накладення обмежень на військові навчання США та НАТО у Східній Європі.

Посадовці заявили, що США готові обговорити на переговорах з Росією певні обмежені аспекти своєї політики безпеки в Європі. Але вони наголосили, що будь-які домовленості залежатимуть від того, чи Росія зніме загрози для України, і що жодні рішення не прийматимуть без згоди України чи НАТО.

Вони також заявили, що США у жодному разі не будуть скорочувати свою військову присутність або військовий арсенал у Східній Європі, як того вимагає Росія.

Водночас, у разі російського вторгнення в Україну США у координації з союзниками та партнерами негайно накладуть "серйозні та непосильні" санкції на російську економіку, включаючи її фінансову систему та сектори, які вважаються критично важливими для Кремля, заявив журналістам один зі співрозмовників.

Крім санкцій щодо енергоносіїв та споживчих товарів, США та їх союзники розглядають можливість запровадження заборони на експорт до Росії передових електронних компонентів, програмного забезпечення та супутніх технологій, що використовують американське обладнання.

За словами офіційних осіб, Росія може бути додана до групи країн з найсуворішими обмеженнями задля експортного контролю разом із Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Сирією.

Це означає, що можливості РФ щодо отримання інтегральних схем та продукції, що містить інтегральні схеми, будуть серйозно обмежені через глобальне домінування американського програмного забезпечення, технологій та обладнання у цьому секторі. Вплив може поширитися на авіоніки, верстати, смартфони, ігрові приставки, планшети та телевізори.

Такі санкції також можуть бути націлені на критично важливу російську промисловість, у тому числі на її оборонний сектор і сектор цивільної авіації, що завдасть удару високотехнологічним амбіціям Росії.

Офіційні особи США категорично відкинули вимоги Росії про те, що НАТО більше не розширюватиметься на Cхід, і що США виведуть війська та зброю зі Східної Європи.

10 січня у Женеві представники США і Росії проведуть переговори щодо безпеки і стягнення російських військ навколо України. США представлятиме заступниця держсекретаря Венді Шерман, Росію - заступник міністра закордонних справ Сергєй Рябков.

12 січня аналогічні перемовини відбудуться між Росією та НАТО.

P.S.

Держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв`ю ABC News знову ж таки констатував, що Сполучені Штати Америки готові обговорювати та йти на допустимі компроміси під час переговорів з Росією з питань, що стосуються розміщення ракет та ударного озброєння, а також військових навчань у Європі. Але питання чисельності військ Альянсу ніяк не може стосуватись Росії — РФ не зможе впливати на розмір армії НАТО. При цьому США не очікують на прориви від переговорів з Росією, пише zn.ua.

За словами lержсекретаря, є надія "усунути всі законні побоювання, які можуть виникнути у Росії". Зокрема, "можуть бути підстави для продовження" дії договору про ракети середньої та малої дальності, з якого вийшла адміністрація Дональда Трампа через порушення з боку Росії.

"Також є домовленості про розміщення звичайних озброєнь у Європі, про масштаби навчань, які, якщо вони будуть дотримуватися на взаємній основі, тобто Росія виконає свої зобов`язання, які вона неодноразово порушувала, можуть дати підстави для зниження напруженості, забезпечення більшої прозорості, створення більшої довіри, і все це усунуло б занепокоєння, яке нібито має Росія», — сказав Блінкен.

На питання "чи обговорюватиметься чисельність військ НАТО в Європі", Блінкен відповів, що Сполучені Штати "не розглядають чисельність військ". "Якщо справа стосується розгортання сил та чисельності військ, ми не розглядаємо чисельність військ. Навпаки, якщо Росія зробить нову агресію проти України, я вважаю цілком справедливою перспективу, що НАТО зміцнить свої позиції на своєму східному фланзі, у країнах, що межують із Росією", — сказав Блінкен.

"Але коли справа доходить, наприклад, до масштабів навчань, що міститься в договорі про звичайні збройні сили в Європі, який Росія порушила, це те, що ми можемо розглянути", — додав він.

За словами Блінкена, США в ході переговорів "мають намір перевірити, яким шляхом піде президент Путін" — дипломатії або подальшої ескалації.

"Я не думаю, що наступного тижня ми побачимо будь-які прориви", — сказав держсекретар.