США надали Україні ще 300 комплексів Javelin

Все про економіку та фінанси

Посольство США в Україні повідомляє, що у вівторок ввечері до аеропорту Бориспіль прибула третя партія з пакету допомоги США для України на суму 200 млн дол, ухваленого президентом Байденом.

Як зазначається, ця партія включає близько 300 комплексів Javelin.

"Сполучені Штати підтримують Україну, і ми продовжуватимемо надавати Україні необхідну підтримку", - констатує посольство США в Україні.

Генеральний штаб Збройних Сил України заявив, що Збройні Сили України вдячні Уряду та народу США за підтримку суверенітету, територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом.

Як зазначається, допомога на 200 млн дол включає близько 200 тис. фунтів летальної зброї, зокрема боєприпаси для захисників України на лінії фронту.

"Минулого року Сполучені Штати надали Україні безпекову допомогу на суму понад 650 мільйонів доларів США, включаючи цей пакет допомоги, і понад 2,7 мільярда доларів США безпекової допомоги загалом з 2014 року.

Сполучені Штати продовжуватимуть надавати таку допомогу для підтримки Збройних сил України, підтримуючи їх у невпинному захисті суверенітету та територіальної цілісності України від російської агресії. Як повідомив президент Байден президенту Путіну, у разі подальшого вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати нададуть Україні набагато більше обладнання для оборони на додаток до того, що вже було надано", - йдеться в повідомленні.

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін наголосила, що Сполучені Штати, союзники та партнери на боці України і працюють разом щоб пришвидшити надання безпекової допомоги Україні.

Також вона процитувала Президента США Джо Байдена щодо наслідків у разі продовження Росією агресії проти України: «Якщо будь-які російські війська перейдуть український кордон, то це буде вторгненням, за яким буде слідувати швидку, жорстку і об’єднану реакцію. Це буде реакція і США, і наших союзників».