США можуть обмежити експорт чіпів та електроніки до Росії

Все про економіку та фінанси

Білий дім закликав американську індустрію мікросхем бути готовою до введення обмежень на експорт продукції до Росії, якщо РФ нападе на Україну, включаючи потенційне блокування доступу Російської Федерації до глобального постачання електроніки, повідомляє Reuters, констатує zn.ua.

Попередження було відповіддю на запити галузевих підприємств, після повідомлень Reuters і New York Times про можливі обмеження.

Представники Ради національної безпеки Білого дому Пітер Харрелл і Тарун Чхабра під час телефонної розмови довели інформацію до відома керівників Асоціації напівпровідникової промисловості, а також групи підприємств-виробників чіпів, наголосивши, що потрібно бути готовими до безпрецедентних дій проти Росії, якщо вона вторгнеться в Україну.

"Рада національної безпеки США прямо і різко заявила про серйозність ситуації, з якою вони нині зіткнулися в Україні, зазначивши, що це надзвичайна ситуація і, можливо, найгірше транскордонне вторгнення, яке мало місце з часів Другої світової війни", — написав директор Асоціації напівпровідникової промисловості членам Асоціації, після розмови з представниками РНБ.

Розширення сфери дії так званого правила прямого іноземного продукту на Росію, може дозволити адміністрації Байдена зупинити постачання чіпів, комп`ютерів, побутової електроніки, телекомунікаційного обладнання та інших предметів, вироблених у будь-якій точці світу, якщо вони вироблені за американською технологією.

Видання NYT повідомляло, що США можуть заборонити експорт електроніки до РФ у разі вторгнення в Україну. Як додатковий крок, Міністерство торгівлі може фактично заборонити експорт до Росії будь-яких споживчих товарів, що містять продукти американського виробництва або розроблені в США. Такий спектр буде широким — від мобільних телефонів та ноутбуків до холодильників та пральних машин. Це стосується не тільки американських виробників, але й європейських, південнокорейських та інших іноземних виробників, які використовують американські чіпи або програмне забезпечення.