США має план, якщо РФ порушить угоди про транзит газу через Україну, - Хохштайн

Все про економіку та фінанси

Російській Федерації потрібно продовжувати транзит газу через Україну, як це визначено угодами. У разі порушень Сполучені Штати Америки готові до різних сценаріїв і мають контрзаходи, заявив заявив старший радник з питань енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Хохштайн в інтерв`ю телеканалу «Дом», пише "Укрінформ".

«Я не збираюся говорити росіянам тут, по телебаченню, в Україні, що ми робитимемо в кожному сценарії. Ми дивимося на це, щоб переконатися, що ми готові до різних сценаріїв і діємо відповідно. Краща частина контрзаходів — їх не використовувати. Я хочу, щоб нам не потрібно було використовувати контрзаходи. Я хочу, щоб ми могли конструктивно переконатися, що росіяни розуміють, що для всіх, зокрема для них, краще, щоб вони продовжували транзит через Україну. Як ми й просили, як просили німці, і канцлер Меркель чітко дала зрозуміти про це не лише тут, у Києві та у Вашингтоні, але також і в Москві. І це те, чим ми продовжимо займатися», — сказав він.

Хохштайн зазначив, що не може розповісти про деталі, але стежить за цими проблемами протягом довгого часу.

«І думаю, що знаю про заходи, яких вживають росіяни», — додав представник Держдепу США.

Читайте також: Делегація США обговорить у Берліні наслідки для України від Nord Stream 2
Як повідомлялося, російський газовий монополіст Газпром 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік - 2».

«Північний потік - 2» - російський газопровід, побудований в обхід України по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ «Газпром».