США: ленд-ліз не призведе до появи значного боргу в України після війни

Все про економіку та фінанси

Повірена у справах США в Україні Крістіна Квін розповіла про ленд-ліз, пише "Європейська правда":

"Це механізм, який дає президентові можливість постачати зброю швидко.

Всупереч його назві (слово lend означає "позичити", тобто передати тимчасово), ми не говоримо про те, що Україна має повернути все, що отримає за цим механізмом. Ідея ленд-лізу в іншому.

Коли США продають або передають зброю іншій державі, уряд має проходити експортну процедуру, має отримувати погодження і відповідати певним обмеженням. І саме для того, щоби не стикатися з цими обмеженнями, пропонується передавати зброю за ленд-лізом.

Скажу відверто, це просто процедура прискорення постачання зброї. Тому, звичайно ж, ленд-ліз не призведе до появи в України якогось шаленого боргу після війни".

Також Крістіна Квін прокоментувала двопартійну підтримку України в США:

"Коли Палата представників Конгресу схвалила 40 млрд доларів допомоги для України, вона збільшила навіть той дуже високий запит, який надійшов з Білого дому (Байден пропонував виділити 33 млрд доларів для допомоги Україні). Це демонструє той рівень підтримки України, який є в США.

Україну підтримує абсолютна більшість конгресменів, як республіканців, так і демократів. І я маю сказати, що для сьогоднішньої американської політики така двопартійна підтримка – унікальна річ. Практично немає інших питань, крім України, щодо яких Конгрес є майже одностайним.

(Відповідаючи на уточнювальне запитання щодо Трампа, який виступає проти допомоги Україні, та його прибічників) Звичайно, є і незгідні, і це їхнє право не погоджуватися. Але якщо ви подивитися на кількість таких противників, то побачите, що в Конгресі їх дуже мало, а в уряді взагалі немає – американська адміністрація повністю підтримує Україну".