США: купівлю Китаєм нафти в РФ розглядаємо як підтримку війни проти України

Все про економіку та фінанси

Купівля Китаєм російської нафти є ще одним прикладом зростання співпраці між цими країнами, тоді як Захід намагається впливати на Москву санкціями через війну в Україні. Про це заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі під час брифінгу у Білому домі, пише Liga.net.

"Я думаю, що це лише частина готовності Китаю продовжувати йти разом з Росією. І ми розглядаємо це як ще один приклад співпраці, що зростає, між Китаєм і Росією щодо України", – сказав Кірбі, відповідаючи на запитання щодо купівлі Пекіном російської нафти.

Він нагадав, що США з самого початку закликали Китай виявити відповідальність та приєднатися до решти світу у засудженні того, що Росія робить в Україні, та у введенні санкцій проти Росії за це.

"І дивіться, це ще один приклад того, як справді взаємопов`язана глобальна безпека. Йдеться не лише про безпеку на європейському континенті. Це пов`язано, те, що відбувається в Україні, – це чудовий приклад того, як це пов`язано з національною безпекою – з інтересами нашої національної безпеки, а також з інтересами союзників та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні", – наголосив представник Білого дому.

Минулого місяця Китай купив рекордну кількість російської нафти, збільшивши закупівлі до $7,47 млрд, що приблизно на $1 млрд більше, ніж у квітні, і вдвічі більше ніж рік тому.