США і Британія: за кібератаками на українські банки стоїть Росія

Все про економіку та фінанси

США та Великій Британії заявили, що за кібератаками на українські банки та держструктури стоїть Росія. Білий дім заявив, що "інфраструктура ГРУ була помічена за передачею великих обсягів інформації на українські IP-адреси та домени", пише zn.ua.

"Росія любить діяти в тіні та розраховує на тривалий процес визначення авторства... Ми вважаємо, що російська держава відповідає за масовані атаки на українські банки цього тижня", - сказала заступник радника президента США з національної безпеки Енн Нойбергер на брифінгу.

У Вашингтоні вважають, що російські кіберзлочинці, ймовірно, націлилися на український уряд, включаючи військові та критично важливі мережі, для збирання розвідувальної інформації та підготовки до проведення підривних кібероперацій.

"Ці підривні кібероперації можуть бути використані, якщо Росія здійснить у майбутньому військові дії проти України", - додав представник Білого дому.

У МЗС Великої Британії заявили, що кібератака "продемонструвала зневагу суверенітетом України, що триває".

"Ці дії є ще одним прикладом агресивних дій Росії проти України", - йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Напередодні глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що розвідувальне відомство США продовжує вивчення нещодавніх кібератак на українські державні сайти та банки, проте їхній "сценарій взято з російських методичок".

15 лютого масштабні DDoS-атаки зазначли сайти Міністерства оборони та Збройних Сил України. Були також зафіксовані перебої у роботі платіжних систем державних Ощадбанку та Приватбанку. Також від DDoS-атаки постраждав портал "Дія".