Держдеп: США не знімуть санкції з Росії в обмін на доступ до українських портів

Все про економіку та фінанси

Офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що США відкидають пропозиції Росії про відміну санкцій в обмін на розблокування доступу до українських портів. Про це він сказав на брифінгу в середу, пише "Європейська правда".

"Звичайно, ми не зніматимемо санкції у відповідь на порожні обіцянки. І раніше ми чули порожні обіцянки від Російської Федерації. Я думаю, ми маємо підстави для скептицизму, коли ми чули різні обіцянки та пропозиції з Росії", - сказав Прайс.

Він назвав жахливим те, що Росія прагне використовувати продукти харчування та енергію як зброю.

"Найшвидше вирішення проблеми зростання цін на сировину, зростання цін на продовольство у всьому світі - це припинення росіянами цієї жорстокої війни, припинення Росією блокади портів України, припинення нападів на зернові елеватори, припинення нападів на судна із зерном", - додав Прайс.

Він відкинув твердження Росії про те, що це санкції проти неї викликали продовольчу кризу, заявивши, що Росія займається дезінформацією.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав не піддаватися на шантаж Росії про "коридор" для українського врожаю через Чорне море в обмін на зняття санкцій.

25 травня в МЗС РФ заявили, що готові були би надати гуманітарний коридор для експорту українського врожаю через Чорне море - в обмін на зняття санкцій та "розмінування Україною" акваторії Чорного моря, яку в перший місяць повномасштабного вторгнення замінувала сама Росія. 

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс у своєму виступі в четвер в Боснії планує закликати союзників залишатися рішучими у підтримці України та не умиротворювати Владіміра Путіна, повідомляє The Guardian, констатує "Європейська правда".

Під час візиту до Боснії та Герцеговини Трасс наполягатиме на тому, що "ми всі маємо засвоїти урок історії" та протистояти Путіну.

"Російську агресію не можна умиротворити. її треба зустріти із силою. Ми не повинні допустити розвитку затяжного та все більш болючого конфлікту в Україні", - заявить Трасс у своєму виступі перед збройними силами Боснії та Герцеговини.

Вона зазначить, що треба бути непохитними у забезпеченні перемоги України за допомогою військової допомоги та санкцій.

Президент Володимир Зеленський закликав надати більше зброї із Заходу, щоб запобігти наступу Росії на Донбасі.

Він також відповів колишньому держсекретарю США Генрі Кіссінджеру на пропозицію погодитися із втратою частини територій взамін на припинення війни, зазначивши, що зараз не 1938 рік.

Зеленський також згадав редакційну статтю New York Times, де Україні радили піти на важкі компроміси.

"Можливо, у New York Times у 1938 році теж писали щось подібне. Але зараз, нагадую, все ж 2022 рік",- додав український президент.