Справи Жеваго: суд наклав арешт на нерухомість компаній "АвтоКрАЗ" і "Росава"

Все про економіку та фінанси

01 лютого Печерський райсуд м. Києва – в рамках кримінального провадження №12015100010000279 (за підозрою в т.ч. екс-глави правління банку «Фінанси та кредит» В. Хливнюка в привласненні та розтраті коштів цієї фінустанови) – наклав арешт на низку об’єктів нерухомості, що належать ПАТ «АвтоКрАЗ» (основний бенефіціар – нардеп К. Жеваго, який контролював і банк «Фінанси та кредит»).

Йдеться в т.ч. про чотири десятки будівель у виробничому комплексі ВАТ ХК «Автокраз» за адресою Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Київська, 62, а також низку іншої нерухомості в м. Кременчук (у т.ч. гуртожиток, поліклініка, технікум, палац культури, квартири тощо).

Також 01 лютого цей же суд в рамках цього ж кримінального провадження наклав арешт на низку об’єктів нерухомого майна, які належать пов’язаним з Жеваго ПрАТ «Росава» (у т.ч. комплекс нежитлових будівель за адресою Київська обл., м. Біла Церква, вул. Леваневського, 83; нежитлові будівлі в с. Шкарівка Білоцерківського району тощо) та ПАТ «Стаханівський вагонобудівний завод» (у т.ч. майновий комплекс за адресою: Луганська обл., м. Стаханов, пр-т. Леніна, 67; комплекс нерухомого майна санаторію-профілакторію «Аіст», за адресою: Луганська обл., м. Стаханов, пр-т. Леніна, 67а тощо).

Як писав Finbalance, 26 січня Печерський райсуд м. Києва наклав арешт на торгові марки, власниками яких є ТОВ «Артеріум ЛТД», ПАТ «Галичфарм», ПАТ «Київмедпрепарат» (пов’язані знову ж таки з К. Жеваго).

Довідково

Голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що 80% кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

Водночас К. Жеваго нещодавно публічно поклав провину за банкрутство банку «Фінанси та кредит» у т.ч. на топ-менеджмент фінустанови (зокрема, згадавши В. Хливнюка).

Слідчі ГПУ та поліції здійснюють досудове розслідування по низці кримальних проваджень щодо видачі банком «Фінанси та кредит» інсайдерських кредитів. Як писав Finbalance, одне з них (№12016100080004902) було відкрите за фактом вчинення шахрайських дій не лише посадових осіб банку, але й власника фінустанови. У згаданому ж вище кримінальному провадженні №12015100010000279 фігурував у т.ч. колишній помічник К. Жеваго.

За даними Фонду гарантування, коли в банк «Фінанси та кредит» була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб – 4 млрд грн.

На 01 січня 2017 року вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено 9,9 млрд грн (94,8% запланованих виплат). Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

Борг «Фінанси та кредит» перед НБУ по рефінансуванню на кінець 2014 року становив 3,9 млрд грн (на кінець 2013 року було 3,8 млрд грн). У 2015 році він отримав рефінансування від регулятора на 1,45 млрд грн.

Господарський суд м. Києва розглядає позов ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» до банку «Фінанси та кредит» і НБУ про визнання недійсним іпотечного договору від 16.02.2015.

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що кредити рефінансування для банку «Фінанси та кредит» видані в т.ч. під заставу Білоцерківської ТЕЦ як цілісного майнового комплексу (ТЕЦ пов`язують з Жеваго).

18 листопада 2016 року Шевченківський райсуд м. Києва відмовився задовольнити клопотання НБУ про накладання арешту на все рухоме та нерухоме майно Костянтина Жеваго в рамках позову щодо стягнення з цього нардепа (як поручителя) 1,54 млрд грн заборгованості банку «Фінанси та кредит» по рефінансуванню.

Раніше В. Гонтарева висловлювала думку, що хоча акції компанії Ferrexpo ніколи не були в заставі НБУ по кредитам рефінансування для банку «Фінанси та кредит», забезпеченням по цим позикам була персональна гарантія К. Жеваго, а тому він має відповідати по цим зобов’язанням всіма своїми активами.

«На мою думку, людина, у якої є персональна гарантія, відповідає всіма своїми активами. Активи Ferrexpo у нього як мінімум записані у всіх його офіційних деклараціях, тому я вважаю, що він повинен відповідати усіма своїми активами. Ми будемо намагатися забрати всі можливі активи для погашення того кредиту, під який була видана ця персональна гарантія», - зазначала глава Нацбанку.

Про низку судових спори НБУ та Фонду гарантування зі структурами нардепа К. Жеваго (у т.ч. про грошові вимоги компаній Жеваго до Фонду гарантування) читайте тут.