Справи Приватбанку: НБУ програв судовий спір з PwC

Все про економіку та фінанси

29 травня Окружний адміністративний суд міста Києва скасував рішення Національного банку щодо виключення ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. Крім того, суд визнав неправомірними дії Національного банку щодо анулювання Свідоцтва про включення Товариства до Реєстру, йдеться в заяві НБУ.

"Рішення суду не набрало законної сили і НБУ готується до його оскарження", - підкреслили в Нацбанку.

Нагадаємо, рішення про виключення ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" Правління Національного банку ухвалило 20 липня 2017 року за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

"Підставою для такого рішення стало підтвердження ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПриватБанку, зокрема розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу. Аудиторська компанія не змогла встановити ризики у ПриватБанку, які згодом призвели до його неплатоспроможності та подальших витрат держави, пов’язаних із націоналізацією банку.

Право Національного банку України на виключення з реєстру аудиторів банків було передбачено ст. 7 Закону "Про Національний банк України" і ст. 70 Закону "Про банки і банківську діяльність" та уточнено у нормативно-правових актах НБУ. Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету.

Національний банк занепокоєний результатами розгляду судової справи та продовжить доводити законність своїх дій", - йдеться в заяві НБУ.