Справа Приватбанку: Гороховський - про ризики для проекту Monobank

Все про економіку та фінанси

Співзасновник monobank Олег Гороховський в інтерв`ю "НВ" сказав, що в разі арешту активів компанії-засновника monobank — Fintech Band — фахівці компанії продовжать роботу в проекті, але вже від імені іншої юрособи.

«Основні активи в IT — це люди, подати позов та заарештувати розробників неможливо. Це не так працює. Ще треба, щоб суд довів їхню провину, для початку. Заарештують? Ми візьмемо комп’ютери та пересядемо в іншу компанію. Був договір із Fintech Band, а завтра — буде договір із кимось іншим», — сказав Гороховський, додавши, що у нього немає бажання обговорювати цю тему.

Проект monobank створила заснована колишніми топ-менеджерами Приватбанку компанія Fintech Band. Він веде діяльність у рамках банківської ліцензії Універсал Банку Сергія Тігіпка. У лютому-березні цього року колишні топ-менеджери Приватбанку Олександр Дубілет, Володимир Яценко та Людмила Шмальченко, яких підозрюють у розтраті грошей банку до його націоналізації, вийшли із співзасновників компанії Fintech Band. Натомість у переліку бенефіціарів з’явилися Олексій Дубілет (33,74%), Євгенія Кривенко (17,18%) та Дар’я Букреєва (9,81%). Інші акціонери зберегли свої частки у проекті. Олегу Гороховському та Михайлу Рогальському належить по 17,18%, а Вадиму Ковальову — 4,91%. 

Олег Гороховський розповів, що Сергій Тігіпко є співвласником торгової марки Monobank:

"Справді, ми 50:50 володіємо торговою маркою. Універсал Банк належить на 100% Сергію Тігіпку, і у нього роль у проєкті досить вагома. По-перше, він дуже досвідчений банкір і має серйозну компетенцію та експертизу. По-друге, внесок Універсал Банку в проєкт дуже значущий: весь регуляторний блок, обліковий блок, весь блок, пов’язаний з операційним днем, весь блок, пов’язаний з Національним банком, оцінкою ризиків, блок, пов’язаний з комплаєнсом — це робить Універсал Банк як партнер. І робить досить професійно

<...> Тігіпка немає серед засновників Fintech Band, а нас немає серед засновників Універсал Банку. У цьому й принадність нашого союзу — ми разом не за документами, а з волі сердець. Такий союз набагато міцніший".