"Справа Фрідмана": директору компанії, яку ОГП вважає фіктивною, оголошено підозру

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора інформує, що "повідомлено про підозру директору підприємства, яке використовувалось для виведення активів російського олігарха із України":

"За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого службовими особами приватної банківської установи. Бенефіціарними власниками цієї банківської установи є бізнесмени РФ ["Економічна правда" уточнює, що йдеться про Альфа-Банк і Михайла Фрідмана та наводить коментар фінустанови, - ред.].

За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та згадану належну їм банківську установу, до війни і упродовж збройної агресії РФ проти України намагаються вивести активи з банківської системи в Україні.

Вони призначили директором на фіктивному приватному підприємстві, за допомогою якого виводилися кошти, громадянина України для використання його імені та інших даних у незаконній діяльності. Таким чином упродовж воєнного стану із рахунків контрольованого злочинною групою банку на офшорні рахунки цих компаній, підконтрольних російському олігарху, з України планувалось вивести 169 млн грн.

Наразі за клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора на ці кошти, які знаходились на рахунках кіпрської компанії в банківській установі України, накладено арешт.

Таким чином російський олігарх із бізнесменами намагалися уникнути можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених законодавством України.

В рамках розслідування кримінального провадження правоохоронцями було проведено ряд обшуків у згаданих установах та повідомлено про підозру керівнику фіктивного приватного товариства за фактами незаконних дій з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, підроблення реєстраційних та інших офіційних документів (ч. 2 ст. 200, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 358 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами Бюро економічної безпеки за оперативного супроводу ДСР Нацполіції України. З метою виконання завдань кримінального провадження Офісом Генпрокурора організовано взаємодію із Держфінмоніторингом, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України".

Заява Бюро економічної безпеки:

"Директору підприємства, яке здійснювало виведення активів російського олігарха із України, повідомлено про підозру. Арештовано 170 млн грн.

Співробітники Бюро економічної безпеки України, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, викрили керівника приватного товариства, який здійснював незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків. Підроблював реєстраційні та інші офіційні документи.

Слідством встановлено групу осіб, яка контролює діяльність кіпрських компаній, де кінцевим бенефіціаром є російський олігарх. Ці особи, використовували реквізити одного з підприємств у незаконній діяльності.

Упродовж воєнного стану, з рахунків фінансової установи, контрольованої злочинною групою, на офшорні рахунки цих компаній з України планувалося вивести майже 170 млн грн.

Таким чином, російський олігарх із бізнесменами намагалися уникнути можливих санкцій та заходів примусового вилучення прав власності, передбачених законодавством України.

На зазначені кошти, які знаходились на рахунках кіпрської компанії в банківській установі України накладено арешт.

Директору підприємства, яке використовувалось для виведення активів російського олігарха із України, повідомлено про підозру.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України та у взаємодії із Держфінмоніторингом, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України".