Споживчі настрої в липні дещо погіршилися, - дослідження

Все про економіку та фінанси

За даними дослідження Info Sapiens, в липні Індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 71,3 пункта, що на 1,7 п. нижче за показник червня.

"Незначне падіння індикатора спричинене погіршенням очікувань змін особистого матеріально становища та очікуваного розвитку економіки впродовж найближчих п`яти років", - кажуть в Info Sapiens.

Індекс поточного становища (ІПС) в липні зріс і складає 68,2, що на 0,2 п. вище за показник червня. Складові цього індексу зазнали таких змін:

– індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 61,2, що на 0,2 п. вище від рівня цього індексу у червні;
– індекс доцільності великих покупок (х5) зріс на 0,2 п. та встановився на позначці 75,2.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у липні - 73,3, що на 2,9 п. нижче від рівня цього індексу у червні. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

– індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 75,3, що на 4,1 п. нижче за рівень цього показника у червні;
– індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) складає 65,9, що на 0,9 п. нижче за рівень цього показника у червні;
– індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) знизився на 3,6 п. порівняно з минулим місяцем та складає 78,8.

У липні показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 1,2 п. та склав 137,4. Індекс інфляційних очікувань зріс на 3,8 п. та складає 192,0. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 11,4 п. та складає 139,4.

«Більшість складових індексу споживчих настроїв у липні 2021 року є стабільними і не змінились порівняно до червня. Проте є тенденція до зменшення індексу очікувань зміни особистого матеріального становища, що може бути пов`язане із зростанням цін на газ» - коментують аналітики Info Sapiens.