Al Jazeera показала рішення Краматорського cуду про спецконфіскацію, там - і про ICU

Все про економіку та фінанси

Арабське видання Al Jazeera оприлюднило текст рішення Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 про спецконфіскацію активів структур, які можуть бути пов’язані з «Сім’єю», на 1,5 млрд дол, повідомляє «НВ Бізнес».

Як зазначається, в документі згадується в т.ч. про участь групи ICU (співвласницею якої до призначення главою НБУ була Валерія Гонтарева) як посередника-брокера у сумнівних операціях купівлі-продажу валютних ОВДП в інтересах структур, які можуть бути пов’язані з «Сім’єю».

При цьому в ICU повідомили Al Jazeera, що ретельно дотримуються всіх законодавчих та нормативних вимог до укладення брокерських угод з будь-яким клієнтом. У компанії додали, що правоохоронні органи та регулятори ринку "глибоко заглядають" в операції з облігаціями, в яких вона брала участь.

Сама ж Гонтарева зазначила, що, коли робилися транзакції, вона і ICU "не бачили нічого підозрілого". Національний банк, за її словами, "підтвердив отримання коштів і фінансовий моніторинг підприємств-нерезидентів, тому у ICU не було жодних підозр щодо цих компаній, оскільки всі документи та виписки з рахунків у Національному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства".

Про розслідування ГПУ щодо участі групи ICU в сумнівних операціях "Сім’ї" читайте тут, розлогі коментарі В. Гонтаревої з цього приводу див. тут. Заява ICU - тут.

Як пише "Українська правда", за словами народних депутатів з оточення президента Порошенка, саме через участь компанії ICU в згаданих операціях затягували розслідування виведення "коштів Януковича". 

"Згідно з документом [рішенням Краматорського суду], 8 з 10 офшорних компаній [імені "Сім`ї"] уклали договори на брокерське обслуговування з компанією ICU [В. Гонтарева заявляла, що Ощадбанк звертався до ICU, - ред.]. Вона у свою чергу і придбала для компаній з орбіти Курченка облігації за кошти, вкрадені раніше з державних підприємств.

Договори укладено приблизно в той самий час, а деякі навіть в один і той же день. Усі брокерські угоди за участю ICU суд та слідство називають фіктивними. Очевидно, з огляду на фіктивність іноземних компаній", - зауважили журналісти.

P.S.

11 січня заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що ГПУ не підтверджує і не спростовує справжність тексту вироку суду щодо спецконфіскації 1,5 мільярда доларів оточення екс-президента Віктора Януковича, оприлюдненого Al Jazeera, пише УП.

"Наразі Ми не можемо ні підтвердити, ні спростувати той документ, який був оприлюднений в результаті розслідування Al Jazeera. Звертаю вашу увагу, що оприлюднений документ не містить ані підписів, ні печатки, ні унікального судового номеру", – сказав він.

За його словами порядок поводження з таємними документами є в компетенції Служби безпеки України.

Єнін зазначив, що достовірність документа підтвердять за певний час після проведення відповідного аналізу компетентними органами.

За словами заступника Луценка, слідство володіє великим об`ємом інформації, однак не може його оприлюднити:

"Для притягнення до відповідальності хоча б топових архітекторів зазначених схем потрібен час. Нашому слідству відомо набагато більше, але на сьогоднішній день в інтересах слідства ми не можемо розказати все це зараз, в онлайн-режимі. Тяжкі злочини не розкриваються в режимі онлайн", – пояснив свою позицію Єнін.

"Ми прийняли рішення про засекречення цього вироку геть не для того, щоб прикрити якихось посадових осіб чи комерційні структури, їх там сотні. Ми мотивували своє рішення тим, що щодо переважної більшості цих структур тривають активні слідчі дії. В тому числі в закордонних юрисдикціях за допомогою каналів міжнародної правової допомоги", – запевнив він.