"Спадщина" банку "Камбіо": "Інвестохіллс Веста" домоглася арешту нерухомості боржника

Все про економіку та фінанси

21.07.2021 Госпсуд м. Києва частково задовольнив заяву ТОВ “Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та в рамках забезпечення позову в справі №910/11472/21 до трьох фізосіб наклав арешт на об’єкти житлової нерухомості.

За даними “Інвестохіллс Веста”, в січні 2020 року ця фінкомпанія на відкритому аукціону придбала у Фонду гарантування вкладів за 11,2 млн грн пул активів банку “Камбіо” (його пов’язували з “Сім’єю”; ліквідація почалася ще в 2015 році; був виведений з ринку через низьку якість активів, недостатню кількість сформованих резервів, невиконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами, а також численні порушення нормативно-правових актів регулятора).

ФК “Інвестохіллс Веста” у рамках договору відступлення прав вимоги до позичальників банку стала новим кредитором у т.ч. ТОВ «Лєон» за кредитними та іпотечними договорами. Але, як зауважує фінкомпанія, у ході роботи з боржником її представники зіткнулися з протиправними діями позичальників. “Боржники зробили спробу вивести іпотечну нерухомість з-під кредитного обтяження за допомогою третіх осіб”, - зазначає “Інвестохіллс Веста”.

“Громадянин Костенко А. П. ініціював ряд судових процесів з метою стягнути на свою користь кредитну заборгованість та іпотечну нерухомість за договорами ТОВ «Лєон» і ПАТ «Банк Камбіо». Свої домагання Костенко А. П. пояснює набуттям права вимоги за кредитними договорами ТОВ «Лєон» у Партнерства з обмеженою відповідальністю «Інланд Транзит». У свою чергу, ПОО «Інланд Транзит» нібито має статус кредитора після погашення кредитної заборгованості ТОВ «Лєон» на підставі договору застави майнових прав”, - констатує “Інвестохіллс Веста”.

Фінкомпанія інформує, що в ході засідання Північного апеляційного госпсуду від 13.04.2021 у справі №910/12931/18 встановлена нікчемність ряду договорів та угод, на підставі яких компанія «Інланд Транзит» здійснювала погашення кредитної заборгованості ТОВ «Лєон» за договорами з ПАТ «Банк Камбіо». Зокрема, недійсними визнано договори застави майнових прав та відступлення права вимоги між ПАТ «Банк Камбіо» та ПОО «Інланд транзит», а також угоди щодо відступлення / розірвання / припинення іпотечних договорів. Новим кредитором ТОВ «Лєон» визнана ФК «Інвестохіллс Веста».

“Однак представники компанії «Інвестохіллс Веста», ініціюючи процес стягнення, зіткнулися з новою перешкодою. Як з’ясувалося, іпотечна квартира, закладена в якості забезпечення за кредитними договорами ТОВ «Лєон», була поділена без відома кредитора на дві окремі житлові площі з присвоєнням нових реєстраційних номерів. Таким чином, позичальник незаконно вивів заставне майно з-під кредитних та іпотечних обтяжень, після чого передав обидві квартири в іпотеку третій особі. Один з об’єктів житлової нерухомості був відчужений новому власнику. Всі ці дії здійснювалися без узгодження з кредитором ПАТ «Банк Камбіо». Представники ФК «Інвестохіллс Веста», після придбання компанією прав кредитора, також не були повідомлені боржником про зазначені дії з іпотечним майном.

Для захисту прав іпотекодержателя та законних інтересів щодо іпотечної нерухомості, юристи компанії «Інвестохіллс Веста» звернулися до Господарського суду міста Києва з позовом та вимогами його забезпечення шляхом накладення арешту та заборони здійснення реєстраційних дій щодо об’єктів житлової нерухомості, «створених» шляхом поділу іпотечної квартири.

Господарський суд міста Києва ухвалою від 21.07.2021, справа 910/11472/21, задовольнив вимоги ФК «Інвестохіллс Веста». Щоб виключити надалі відчуження/поділ та інші протиправні дію щодо іпотечного майна, дані об’єкти нерухомості заарештовані за рішенням суду”, - інформує “Інвестохіллс Веста”.

Як повідомлялося, бенефіціарами “Інвестохіллс Веста” є Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку) та Михайло Бакуненко (працював у Goldman Sachs, Renaissance Capital).