S&P - про фінансовий стан "Укрзалізниці" під час війни

Все про економіку та фінанси

Агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг АТ "Укрзалізниця" з CCC+ до ССС через війну в Україні. S&P вважає, що активам компанії й далі загрожують пошкодження та, можливо, вихід з ладу, що вплине на її здатність генерувати грошові потоки, пише Liga.net.

Укрзалізниця не зможе протистояти зовнішнім подіям без додаткової фінансової підтримки з боку держави, вважають аналітики.

"Враховуючи негативний вплив конфлікту на грошові потоки компанії, ми вважаємо, що здатність Укрзалізниці погасити борг ослабла", – повідомили експерти S&P Global Ratings.

На їх думку, без додаткового державного втручання або значного скорочення операційних витрат Укрзалізниці, ймовірно, доведеться реструктурувати свій графік платежів або оголосити дефолт за виплатою боргу протягом 12 місяців, оскільки наявна ліквідність буде вичерпана.

У S&P визнають, що майбутні платежі Укрзалізниці в 2022-2023 роках невеликі ($125 млн у найближчі 12 місяців, зокрема $36 млн у липні цього року) і наступний великий платіж припадає на 2024 рік.

"Ми оцінюємо ліквідність компанії як слабку, водночас коефіцієнт ліквідності (ratio of sources to uses) значно нижчий за 1,2x", – заявляють в S&P.