SOCAR відхрещується від покупки мережі Glusco

Все про економіку та фінанси

Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR спростовує інформацію про придбання мережі АЗК Glusco в Україні, пише enkorr.

«Недавні повідомлення ЗМІ про придбання SOCAR АЗС Glusco в Україні не відповідають дійсності», - це весь текст повідомлення, опублікованого на сайті азербайджанської компанії.

Крім того, в п`ятницю, 9 липня, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що інформація про «нібито покупку мережі автозаправних станцій, яка належить Віктору Медведчуку, однією з комерційних структур», є неправдивою.

11 липня ДФС спільно з СБУ провела комплекс одночасних слідчих дій на 106 АЗС мережі Glusco в 15 регіонах країни.

За результатами огляду правоохоронці зафіксували "відсутність діяльності" АЗС. «Доступ до заправних колонкам обмежений. У разі встановлення будь-які неправомірних дій з боку порушників будуть оцінені належним чином», - сказано в повідомленні ДФС.

Сама мережа «Глуск» в той же день випустила повідомлення про те, що зміна власника неможлива через арешт корпоративних прав.

«На сьогодні діє заборона на внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб про внесення будь-яких реєстраційних змін щодо компаній групи, включаючи зміну складу учасників (власників) підприємств Групи», - йдеться в повідомленні компанії.

Тим часом в повідомленнях нічого не говориться про Glusco Energy S.A., яка є власником корпоративних прав на українські активи. При цьому, за інформацією ЗМІ, новим власником Glusco Energy S.A замість Нісана Моїсеєва стала Олена Перрін - акціонер нафтотрейдера Maddox.

Раніше джерела enkorr в азербайджанських нафтових колах повідомили, що новим власником мережі автозаправних станцій Glusco стане компанія Socar New Energy Ltd (SNE), зареєстрована на Кіпрі, яка вже стала власником 100% Glusco Energy S.A. «Довго підбирали структуру для цієї угоди, зупинилися в підсумку на Socar New Energy Ltd», - повідомив топ-менеджер торговельної структури з Азербайджану. За його словами, угода передбачає викуп 100% участі в Glusco Energy, про що найближчим часом буде запис в реєстраційних документах кіпрської компанії.

Мережа Glusco сформована на базі роздрібного бізнесу компанії «Роснєфть», який в 2016 році викупив трейдер Proton Energy Group S.A. через споріднену Glusco Energy S.A. На сьогодні мережа налічує 126 АЗС і шість нафтобаз. Також компанія здійснює заправку літаків в столичних аеропортах «Бориспіль» та «Київ».

У середині березня Proton Energy Group S.A. заявила про вимушену зупинку поставок палива «Роснєфті» в Україні. У квітні трейдер Coral Energy повідомив, що стане новим експортером ресурсів «Роснєфті». Однак в травні про укладення контракту з «Роснефтью» заявив Socar, почавши поставки в кінці травня. Новим власником контракту з «Роснефтью» стала Socar New Energy, яка була створена спеціально під цей проект.