Смолій - проти розширення повноважень Ради НБУ

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій заявив, що не вбачає потреби розширювати повноваження Ради НБУ з точки зору посилення контролю над роботою правління, про доцільність чого заявив Богдан Данилишин (наразі/поки що чинний глава Ради Нацбанку).

“Сьогодні НБУ здійснює діяльність відповідно до закону з доповненнями, які були прийняті в 2015 році. Будь-які зміни чи намагання втрутитися можуть призвести до послаблення інституційної незалежності НБУ. А також можуть вплинути на його операційну діяльність. Це не є кращими світовими практиками. Закон, який функціонує, був виписаний з використанням кращих традицій центробанків світу. Ми не бачимо потреби розширювати повноваження ради в цьому питанні”, - зауважив Я. Смолій.

У цьому ж контексті заступник глави НБУ Дмитро Сологуб висловив думку про шкідливість дискусії наразі з цього приводу, з огляду в т.ч. на переговори з МВФ, який підкреслює важливість підтримки незалежності Нацбанку.

“Рада НБУ є колегіальним органом і не всі члени ради мають однакову позицію. Більше того, хоча прямо сказати, що з членами ради, які мають професійні навики в монетарній політиці, вони досить активно співпрацюємо, щоб покращити нашу взаємодію на виконання радою її основної функції - затвердження основних засад монетарної політики і проведення контролю за її виконанням. І ми суттєво просунулися в цьому аспекті за останні роки”, - резюмував Д. Сологуб.