Словацький міністр заявив про готовність платити за газ у рублях

Все про економіку та фінанси

Міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік заявив про готовність країни оплачувати поставки газу у рублях, як того вимагає РФ, пише Європейська правда" із посиланням на Aktuality.

За його словами, наразі словацький уряд вже працює над питанням диверсифікації поставок енергоресурсів, проте наразі відмовитися від російського газу не може.

"Щоб не відмовлятися від газу, ми будемо платити російською валютою, якщо не домовимося про інше", – заявив Ріхард Сулік.

При цьому він визнає, що така "занадто прагматична позиція" може викликати критику всередині уряду.

Нагадаємо, кілька днів тому прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер заявив, що на пропозицію Братислави "в Європейській комісії додатково обговорили ультиматум Путіна та підтвердили відмову від пропозиції РФ змінювати умови газових контрактів, перейшовши на оплату в рублях. "Єдність – наша найбільша сила. Платежі у доларах та євро будуть збережені",- зауважував словацький прем`єр.

Нещодавно тижні у РФ виступили з ультиматумом про переведення всіх газових контрактів із з "недружніми країнами" у рублі. Західні країни на це відповіли відмовою. Тоді 31 березня Владімір Путін підписав указ, що містить "компромісний" варіант раніше висловлених вимог - компанії з "недружніх до РФ країн" повинні будуть відкривати рахунки у російському Газпромбанку, класти туди оплату у доларах чи євро, після чого банк самостійно буде її переводити у рублі та передавати Газпрому. 

P.S.

4 квітня прем`єр-міністр Словаччини Едуард Хегер заявив, що ця країна буде діяти в унісон з Євросоюзом у відповідь на вимогу Росії платити за газ в рублях, констатує DW.

Єврокомісія рекомендувала компаніям-отримувачкам газу в ЄС виконувати визначені контрактом умови і не приставати на російські вимоги.