Скандал з аудитом Приватбанку: звільнено одного з топ-менеджерів НБУ

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту інспектування банків НБУ Тетяна Лебединець звільнена з посади на фоні конфлікту з керівництвом, пише dubinsky.pro.

Як зазначає видання, саме Т. Лебединець у вересні підписала лист (нижче - його фрагмент) на ім’я в.о глави НБУ Якова Смолія та заступника глави НБУ Катерини Рожкової, в якому йшлося про юридичні ризики при інспектуванні Приватбанку за участі фахівців іноземної компанії Kroll, яка здійснює forensic audit Приватбанку.

У листі йшлося про те, що співробітники компаній Kroll і Alix Partners, найняті НБУ, отримали доступ до банківської таємниці тільки на підставі розпорядження Нацбанку, а не за договором з самим банком - що суперечить законодавству і нормативним актам НБУ. При цьому передбачалася можливість вилучення даних про всі операції клієнтів за 2007-2017 роки та передача їх мережею Інтернет і вивезення за межі України на фізичних носіях. Це зрештою може поставити під сумнів легітимність аудиторського звіту Kroll у британських та європейських судах.

Як констатують співрозмовники dubinsky.pro, цей лист посилив конфлікт між Т. Лебединець і К. Рожковою, оскільки департамент інспектування банків в зверненні на в.о. глави НБУ Смолія вказав саме на відповідальність К. Рожкової в формуванні істотних юридичних ризиків при аудиті Приватбанку.

«Крім цього, лист Лебединець, який потрапив у пресу, став однією з підстав для звернення до НАБУ народного депутата Олега Дубініна в НАБУ за фактами зловживань посадовими особами НБУ і Мінфіну при виборі аудиторів для Приватбанку. А також можливих фактів розкрадання державних коштів.

В результаті цього звернення детективи НАБУ розпочали слідство за статтями "зловживання службовим становищем з корисливою метою" і "розтрата і привласнення бюджетних коштів".

При цьому, фігурантами розслідування виявилися іноземні аудитори і юристи: Kroll, Alix Partners, Hogan Lovells, а також компанії групи "Астерс"», - констатує dubinsky.pro.

P.S.

Співрозмовник Finbalance на банківському ринку в контексті зазначеної історії додав, що після звільнення Т. Лебединець департамент інспектування банків НБУ ліквідували і створили новий (департамент виїзних перевірок) на випадок, якщо Т. Лебединець оскаржить у суді своє звільнення та буде поновлена на посаді в судовому порядку. "Типу щоб їй не було куди відновлюватись", - уточнило джерело.

Прес-служба НБУ в коментарі для агентства "Українські новини" підтвердила факт звільнення Т. Лебединець. Як було зазначено - "відповідно до пункту 3 статті 40 Кодексу законів про працю України у зв`язку з систематичним невиконанням службових обов`язків". При цьому в Нацбанку заперечили зв`язок між таким кадровим рішенням та forensic audit Приватбанку.