Конкурс на посади глави САП поставлено на паузу, - Ситник

Все про економіку та фінанси

Конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перебуває на паузі, заявив 9 серпня на прес-конференції директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, констатує "Радіо Свобода".

«Триває конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На жаль, хто спостерігає за перебігом цього конкурсу, може помітити, що певні спроби тиску, впливу на цей конкурс є», – сказав Ситник.

Він додав, що факт того, що голову САП не обрали вже понад рік, «є недопустимим для того, щоб зберегти і забезпечити незалежність антикорупційного органу».

«Бачимо, що конкурс викликає дуже багато питань і взагалі перебуває на паузі. І це також викликає певне занепокоєння. Ще більше занепокоєння викликає ситуація з антикорупційним бюро України. Тому що було дуже багато спроб через Конституційний суд змістити керівництво», – зауважив очільник НАБУ.

Ситник зазначив, що зараз в Україні не унормована процедура призначення та звільнення директора НАБУ.

25 січня стартував конкурс з обрання голови Спеціальної антикорупційної прокуратури. 22 січня на сайті Офісу генерального прокурора оприлюднили вимоги до конкурсантів. Конкурс оголошено й на заміщення ще двох посад: заступника керівника САП; начальника п’ятого відділу управління процесуального керівництва‚ підтримання державного обвинувачення та представництва в суді САП.