Керівник казначейства Сітібанку Владислав Сочинський під час круглого столу розповів, що “клієнти все більше заключають форвардні контракти та хеджують для себе валютні ризики, і в січні це стало ще більш помітно":
"Для клієнтів постійно рекомендую, що хеджуватися варто не тоді, коли вже складно, а напевно, коли "світле небо" і приємні умови, тобто є можливість зафіксувати значно кращі курси.
У минулому році була, можна сказати, епохальна подія - вступив у силу закон, який дозволяє банкам і клієнтам укладати деривативні угоди. Під це вже треба розбудовувати інфраструктуру. Була розроблена рамкова документація, яка вже зараз публічна і клієнти можуть з банками це укладати. Сподіваємося, це буде ще збільшувати хеджування не тільки валютного ризику, але й хеджування товарних ризиків, комодітіз і т.д.
У минулому році також дали можливість клієнтам купувати валюту без усяких зобов`язань - не треба вже приходити в банк, приносити якісь там контракти і підвищувати операційне навантаження в банках.
Ліміт 100 тис євро [для фізосіб]. Купують десь 11 млн дол на день. У цілому ж [весь ринок] клієнти купують десь середній обсяг 400-500 млн. Тобто це [11 млн] - це дуже мала сума. Статистика показує, що українці почали відкривати рахунки за кордоном та інвестувати. Була, здається, сума 500 млн дол у минулому році. Напевно, в цьому році тенденція буде продовжуватися.
Для корпоративних клієнтів нинішній ліміт - 2 млн євро (юрособи так само можуть інвестувати й виводити). Деякі наші клієнти почали активно займатися хеджуванням товарних ринків, і вони просять звернутися до НБУ, щоб збільшити цей ліміт з 2 млн євро до 5 млн євро. Це їм потрібно для того, щоб гарантійні депозити розміщати, коли вони торгують ф`ючерсами на біржах чи торгують опціонами”.