Сітібанк: клієнти все активніше хеджують валютні ризики

Все про економіку та фінанси

Керівник казначейства Сітібанку Владислав Сочинський під час круглого столу розповів, що “клієнти все більше заключають форвардні контракти та хеджують для себе валютні ризики, і в січні це стало ще більш помітно":

"Для клієнтів постійно рекомендую, що хеджуватися варто не тоді, коли вже складно, а напевно, коли "світле небо" і приємні умови, тобто є можливість зафіксувати значно кращі курси.

У минулому році була, можна сказати, епохальна подія - вступив у силу закон, який дозволяє банкам і клієнтам укладати деривативні угоди. Під це вже треба розбудовувати інфраструктуру. Була розроблена рамкова документація, яка вже зараз публічна і клієнти можуть з банками це укладати. Сподіваємося, це буде ще збільшувати хеджування не тільки валютного ризику, але й хеджування товарних ризиків, комодітіз і т.д.

У минулому році також дали можливість клієнтам купувати валюту без усяких зобов`язань - не треба вже приходити в банк, приносити якісь там контракти і підвищувати операційне навантаження в банках.

Ліміт 100 тис євро [для фізосіб]. Купують десь 11 млн дол на день. У цілому ж [весь ринок] клієнти купують десь середній обсяг 400-500 млн. Тобто це [11 млн] - це дуже мала сума. Статистика показує, що українці почали відкривати рахунки за кордоном та інвестувати. Була, здається, сума 500 млн дол у минулому році. Напевно, в цьому році тенденція буде продовжуватися.

Для корпоративних клієнтів нинішній ліміт - 2 млн євро (юрособи так само можуть інвестувати й виводити). Деякі наші клієнти почали активно займатися хеджуванням товарних ринків, і вони просять звернутися до НБУ, щоб збільшити цей ліміт з 2 млн євро до 5 млн євро. Це їм потрібно для того, щоб гарантійні депозити розміщати, коли вони торгують ф`ючерсами на біржах чи торгують опціонами”.