Сітібанк і Приватбанк оцінили дії НБУ на валютному ринку

Все про економіку та фінанси

Керівник казначейства Сітібанку Владислав Сочинський під час круглого столу позитивно оцінив позицію НБУ, який вважає, що немає підстав звертати зі шляху валютної лібералізації та розглядати питання введення обмежень на ринку:

“Ми дуже довго жили в цих умовах і в минулому відчували зовсім іншу реакцію суспільства і бізнесу на такі кризові моменти.

Так, ситуація напружена, складна, але поведінка наших клієнтів була абсолютно спокійна, і ми не спостерігали якихось незвичайних обсягів купівлі валюти. Купівля проходила в таких самих обсягах, як це було раніше, в попередні періоди.

[На ринку ОВДП] дійсно трохи був розпродаж активів, клієнти продавали облігації, але немає великих продажів з боку клієнтів-нерезидентів. Операції, які відбуваються, - це переважно папери 2023-2024 року погашення. Вони не дуже сильно впливають на обсяг валютного ринку.

Це результат тієї ж валютної лібералізації - НБУ надає банкам можливість виконувати функції маркет-мейкерів, постачати ліквідність на цей ринок. Торік навіть збільшили ліміти валютної позиції. Це робиться для того, щоб банки могли брати на себе більше як ризиків, так і можливість реагувати на курсові зміни, пов`язані з різними факторами.

І Національному банку, напевне, не треба так постійно кожного дня втручатися в ситуацію... Так, у січні воно себе повністю виправдовує, а за минулий рік кількість та інтенсивність інтервенцій була не так дуже помітна, як у попередні роки”.

У свою чергу директор департаменту ринків капіталу Приватбанку Антон Коваленко, коментуючи дії НБУ на валютному ринку в останні тижні, зазначив таке:

“Стабілізаційна роль НБУ на ринку була дуже помітна та виявилася ключовою в тій ситуації, в якій ми з вами опинилися.

Враховуючи кількість клієнтів, яких ми обробляємо, і той обсяг ринку, який через нас проходить, це помітно і для нас це важливо.

Якщо б ми могли давати оцінку регулятору, то це була б висока оцінка”.

Коментарі незалежного члена наглядової ради Приватбанку Романа Сульжика щодо ситуації на валютному ринку та рішень НБУ - тут.