Система BankID: НБУ вводить тарифи для банків і компаній

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що в його Системі BankID з 1 лютого 2022 року запроваджуються тарифи на послуги, що надаються абонентам системи, зокрема за підключення та користування нею.

"Попит на підключення до Системи BankID НБУ нових організацій, які надають громадянам України свої послуги віддалено, постійно зростає. Зважаючи на це, упровадження тарифів на послуги для абонентів системи, дасть змогу Національному банку продовжувати розвивати функціонал системи і водночас покривати витрати на її супроводження", - констатує Нацбанк.

Так, будуть запроваджені тарифи на послуги Національного банку (без урахування ПДВ; послуги підлягають оподаткуванню ПДВ):

- підключення до системи абонента – 2 500 грн;
- підключення до системи додаткового абонентського вузла – 2 000 грн;
- супроводження підключеного до системи абонента – 600 грн щомісяця;
- оброблення системою кожного успішного підтвердження електронної дистанційної ідентифікації між абонентом-ідентифікатором та абонентом – надавачем послуг (платником за цією послугою є абонент – надавач послуг) – 0,10 грн.

Ці тарифи встановлюються Національним банком лише для учасників Системи BankID НБУ – банків та інших компаній, що надають комерційні послуги (тобто тарифи не стосуються користувачів – фізичних осіб). Водночас Національний банк залишає безоплатними послуги для абонентів, які приєднались у статусі абонента – надавача послуг виключно для надання некомерційних послуг.

Також абоненти, які приєдналися до Публічної пропозиції Національного банку на укладення договору приєднання до Системи BankID НБУ у статусі абонента – надавача послуг та/або абонента-ідентифікатора до 01 лютого 2022 року, оплату за послугу підключення до системи у відповідному статусі не здійснюватимуть.

Такі норми містить постанова Правління Національного банку України від 12 січня 2022 року № 2 "Про затвердження Змін до Тарифів на організаційні послуги та інші види послуг (операцій), що надаються (здійснюються) Національним банком України", яка набирає чинності з 01 лютого 2022 року.

Сьогодні Система BankID НБУ налічує 134 абоненти: 39 банків-ідентифікаторів та 95 учасників – надавачів послуг.

Загалом за 2021 рік у Системі BankID НБУ здійснено понад 30 млн успішних електронних ідентифікацій, що в чотири рази більше, ніж за 2020 рік (7,6 млн шт.), та в 100 разів більше, ніж за 2019 рік (300 тис. шт.).