ЗМІ: Сі Цзіньпін ухилився від запрошення Путіна приїхати в Росію

Все про економіку та фінанси

Китайський лідер Сі Цзіньпін відмовився відвідати Росію на пропозицію російського диктатора Володимира Путіна, пославшись на обмеження, викликані коронавірусом. Про це повідомляє японська газета Yomiuri із посиланням на власні дипломатичні джерела, констатує Liga.net.

Дипломатичні джерела у Пекіні повідомили, що під час телефонної розмови із Сі Цзіньпіном 15 червня Путін запросив його відвідати Росію, проте китайський лідер сказав, що "найближчим часом буде важко" приїхати до РФ.

Путін і Сі Цзіньпін зустрічалися у Пекіні 4 лютого напередодні повномасштабного вторгнення Росії до України, проте, як зазначає видання, настала черга лідера Китаю відвідати Росію в межах "дипломатичних церемоній".

Журналісти припускають, що Сі Цзіньпін намагається "стабілізувати не лише внутрішнє середовище, а й зовнішнє середовище напередодні з`їзду Комуністичної партії", а також уникнути поглиблення конфлікту зі США та Європою, які посилюють тиск на Росію через економічні санкції.

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що Китай поки що займає "найнейтральнішу" позицію щодо тотальної війни Росії проти України, і це "навряд чи" зміниться в погану для Сил оборони сторону до кінця року.

15 червня Сі Цзіньпін обговорив з Путіним ситуацію в Україні, сказав, що Китай "за мир у всьому світі".

30 червня Китай назвав нову стратегію НАТО " безвідповідальною".

Разом з тим, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель бачить лише "обмежені" можливості для Росії пом`якшити санкційний удар Заходу шляхом підтримки з боку Китаю. Про це він написав у своєму блозі.

"Що стосується альтернативи, запропонованої Китаєм для російської економіки, то насправді вона залишається обмеженою, особливо щодо високотехнологічної продукції", – вважає він.

За словами топ-чиновника Євросоюзу, Китай "дуже залежить" від експорту до розвинених країн, тому офіційний Пекін "не допомагає Росії обійти західні санкції".

Боррель підкреслив, що китайський експорт до Росії впав нарівні з експортом західних країн із моменту, коли остання розпочала повномасштабну війну проти України у лютому 2022 року.

"Санкції обмежують можливості Росії виробляти високоточні ракети, такі як "Іскандер" або Х-101. За всіма передовими технологіями вона на 45% залежить від Європи й на 21% – від США, проти лише 11% від Китаю", – озвучив він цифри економістів.