Шурма: курс не має перевищити 30 грн/дол, за два-три місяці буде 27-27,5-28 грн/дол.

Все про економіку та фінанси

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі телеканалу “1+1” прокоментував ситуацію на валютному ринку:

“Є певний здоровий, структурний курс гривні щодо долара, виходячи з платіжного балансу, який є в нашій країні, який склався в минулому році, який очікується в цьому році. Ми бачимо, що цей курс є близько 27-28 грн/дол. Максимум 28,5 грн/дол.

А є спекулятивний тиск, який тимчасово створюється через те, що люди малюють собі віртуальні сценарії. Ймовірність цих сценаріїв дуже низька, але їх допускають - блокада, бомбардування і т.д. І вони відразу починають закладатися у фінансові ринки. З`являється паніка. Для цього і є Національний банк, є міжнародні резерви (які, до речі, в нас рекордному рівні), щоб такі речі вгамовувати.

Який би не створювався інформаційний тиск, курс долара не повинен перевищити 30 грн/дол. Резервів НБУ більш ніж достатньо, щоб вгамувати цю паніку. Якщо є бажання купити долар по 28, можливо, по 29, можливо, в якийсь момент навіть по 29,5, купіть, але ви втратите. Тому що протягом двох-трьох місяців курс відкориться на свій нормальний рівень - 27,0-27,5-28,0 грн/дол. Тому що є якийсь обсяг експорту, є обсяг надходжень в Україну. Він структурно перевищує обсяг імпорту. Життя повернеться до норми - раніше чи пізніше".