Шольц: Німеччина зможе до кінця року відмовитися від імпорту нафти з РФ

Все про економіку та фінанси

Німеччина працює над тим, аби відмовитися від російської нафти до кінця 2022 року, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Великої Британії Борісом Джонсоном у Лондоні 8 квітня, констатує "Радіо Свобода".

«Ми активно працюємо над тим, аби стати незалежними від імпорту (російської – ред.) нафти і вважаємо, що зможемо зробити це протягом цього року», – сказав Шольц.

Він також додав, що Берлін «активно працює» над тим, аби відмовитися від імпорту російського газу, проте не навів конкретних термінів, коли планує цього досягнути.

«Це, як ви можете уявити, не так просто, адже вимагає будівництва відповідної інфраструктури», – зазначив канцлер Німеччини.

Німеччина підтримала жорсткі санкції Заходу проти Москви через її вторгнення в Україну, але через значну залежність від російського імпорту енергоносіїв Берлін досі не погоджувався на вимоги бойкотувати російські нафту і газ.

Заклики до бойкоту Німеччиною російських нафти і газу стали гучнішими в країні і за кордоном після нещодавніх звинувачень на адресу російських військових у звірствах проти мирного населення в українському місті Буча.