Шольц каже, що газове ембарго, мовляв, не зупинить війну РФ проти України

Все про економіку та фінанси

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв`ю для Spiegel заявив, що Німеччина готова стати гарантом безпеки України в рамках мирного договору з Російською Федерацією, пише "РБК-Україна".

Глава німецького уряду каже, що найважливіше на сьогодні - це припинення вогню і виведення російських військ з території України.

"Має бути мирний договір, який дозволить Україні захистити себе в майбутньому. Ми зробимо все таким чином, щоб гарантувати її безпеку. І ми доступні як гарант. Не буде нав`язаного миру, про який давно мріяв (президент Росії, - ред.) Путін", - заявив Шольц. 

За його словами, найближчим часом Німеччина поставить Україні протитанкові засоби, міни та артилерійські боєприпаси. А в середньостроковій перспективі візьме участь у зміцненні її обороноздатності західними озброєннями. Водночас німецький канцлер запевняє, що можливості поставок із запасів Бундесверу в значній мірі вичерпані.

"Ми обов`язково ще поставимо протитанкові засоби, протитанкові міни і артилерійські боєприпаси... Як і раніше, оборонне озброєння і міномети для артилерійських боїв. Ми оплачуємо ці поставки зброї. Німеччина виділила для цього загалом 2 млрд євро", - каже Шольц.

Він підкреслив, що транспортні засоби і артилерія може бути швидко розгорнута на сході України. Крім того, Берлін готовий навчити українських військових поводженню зі своїми озброєннями.

"Військова техніка повинна бути в змозі використовуватися без тривалої підготовки, без додаткової логістики, без солдатів з наших країн. Найшвидше це зробити з радянською зброєю, з якою українці добре знайомі. Тому не випадково, що деякі східноєвропейські партнери по НАТО в даний час постачають таку зброю", - додав Шольц.

Німецький канцлер переконує, що ембарго на російський газ не покладе край війні РФ проти України.

"Я взагалі не бачу, щоб газове ембарго поклало край війні. Якби (президент Росії, - ред.) Путін був відкритий для економічних аргументів, він би ніколи не почав цю божевільну війну", - зазначив Шольц.

За його словами, німецька влада хоче уникнути економічної кризи, втрати мільйонів робочих місць і заводів, які більше ніколи не відкриються.

"Це мало б серйозні наслідки для нашої країни, для всієї Європи, а також серйозно вплинуло б на фінансування відновлення України. Ось чому я зобов`язаний сказати: ми не можемо цього допустити", - додав канцлер.