Шмигаль: Зеленський підписав закон про зниження "зеленого" тарифу

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою законопроект №3658, який закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками «зеленої» енергетики.

"Цей закон дасть змогу зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дасть можливість зменшити об’єм виплат «зеленій генерації» приблизно на 2 млрд євро", - зауважив глава уряду.

Нагадаємо, представник Енергетичного співтовариства заявляв, що уряд у питанні "зеленого" тарифу досяг компромісу лише з половиною інвесторів.

Глава комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус висловлював думку, що вказаний закон проблем на ринку не вирішить. "Враховуючи, що наші "зелені" тарифи на 100%-200% вищі, аніж у Німеччині, очевидно, що урізання на 7,5% і 15% - це імітація", - зазначав А. Герус.

За його словами, щоб повністю покрити "зелений тариф", необхідно підвищити тарифи на електроенергію для населення на 100% або на 50% - для промислових споживачів, а це нереально.