Шмигаль: вразливі категорії переселенців отримають ще по 2200 грн у рамках програми ООН

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що уряд спільно з ООН запускає ще дві програми виплат для переселенців.

«Вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 грн кожен місяць на кожного члена родини», — зазначив очільник уряду.

За словами прем’єр-міністра, ці кошти Всесвітня продовольча програма ООН буде платити протягом трьох місяців.

Також Управління Верховного комісара ООН у справах біженців окремо допоможе українським малозабезпеченим пенсіонерам із числа вимушених переселенців. Їм також буде додатково виплачуватись по 2200 грн. Виплатами від донорів планується охопити близько 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

«Так само продовжують працювати програми для вимушених переселенців. Уряд виділяє по 2 тисячі гривень кожному дорослому та по 3 тисячі на кожну дитину в родині, яка була вимушена переїхати. На виплати такої допомоги вже спрямовано 578 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів допомогу отримають близько 155 тисяч внутрішньо переміщених осіб», — зазначив глава уряду.

Як уточнив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram, уряд затвердив відповідні постанови, констатує "БізнесЦензор".

Першою з них визначено, що виплати грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виплачуватимуться щомісяця протягом не менше ніж трьох місяців у розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на банківський рахунок ВПО. Відповідні списки ВПО, які належать до вразливих категорій, формуватиме Мінсоцполітики.

Виплати грошової допомоги для ВПО від Всесвітньої продовольчої програми ООН здійснюватимуться щомісяця протягом трьох місяців у розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб через систему міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким Всесвітня продовольча програма ООН укладе відповідну угоду. Відповідні списки ВПО, які належать до вразливих категорій, також формуватиме Мінсоцполітики.

Запис до програми грошової допомоги розпочався у Львові 23 березня, а також в Ужгороді та Мукачеві. За додатковою інформацією необхідно звертатись за номером телефону: 0800307711.

Разом з цим, уряд також продовжує стимулювати відновлення ділової активності та зайнятості. Як відзначив Денис Шмигаль, Кабінет Міністрів додатково виділив майже 1,3 млрд грн з резервного фонду для Фонду соцстрахування, аби забезпечити виплати допомоги по безробіттю.

Крім того, розпочалося першочергове відновлення звільнених територій. Як відзначив Денис Шмигаль, у Київській та Чернігівській областях «Укренерго» вже відновило роботу 60% зруйнованих мереж.

«Постачання газу відновили для майже 30 тисяч домогосподарств. На 90% розчищена траса Київ-Чоп і рух нею повністю відновиться найближчим часом. Продовжується розчищення дороги Київ-Чернігів. Будуються тимчасові переправи на місцях зруйнованих мостів — до Ірпеня, Бучі, Чернігова», — відзначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство розвитку громад та територій розпочало формування й реалізацію стратегії щодо знесення будівель, які перебувають в аварійному стані та непридатні до проживання. Після їх знесення можна буде якнайшвидше приступити до будівництва нового житла.