Шмигаль: уряд працює над секвестром бюджету, на армію і захищені статті коштів вистачає

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів працює над скороченням видатків держбюджету України, але на армію та захищені статті бюджету коштів достатньо, повідомив глава уряду Денис Шмигаль в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми його (держбюджет) фактично вже змінили, оскільки всі програми розвитку об`єднали та перевели до резервного фонду держави. І вже із резервного фонду фінансуємо всі необхідні видатки. Ви запитуєте, чи буде формальний секвестр бюджету? Так, працюємо над цим", - зазначив глава Кабміну.

"Фактично на сьогодні ми вже ухвалили рішення про скорочення на 107 млрд грн. Наразі додатково готуємо скорочення ще на 70 млрд грн", - додав Шмигаль.

Прем`єр пояснив, що виходячи з динаміки бюджетних показників за підсумками березня, уряд ухвалюватиме рішення щодо подальших змін.

Одночасно Шмигаль повідомив, що недовиконання держбюджету за доходами за підсумками березня 2022 очікується на рівні 30%.

"У березні виконання бюджету за доходами становитиме понад 70%. Просідання йде переважно за митницею. Податкову частину бюджету перевиконано, компанії сплачують податки дуже відповідально. Це дає нам змогу повністю виконувати соціальні зобов`язання держави", – повідомив глава уряду.

Крім того, він припускає, що квітневі показники можуть бути гіршими. Водночас упроваджене пільгове оподаткування для бізнесу у розмірі 2% обігу та скасування мит у короткостроковій перспективі можуть знизити доходи бюджету вдвічі, додав Шмигаль.

"Але навіть у такому разі є чітке розуміння того, що коштів на всі першочергові потреби – армію, соціальні виплати, медицину, інші захищені статті бюджету – нам вистачає. Це стосується планування на найближчі два-три місяці", – пояснив прем`єр.

За його словами, надходження фінансів від міжнародних партнерів створило для України "подушку безпеки", яка покриватиме дефіцит.