Шмигаль: Україна вже має в підземних сховищах 11,3 млрд кубів газу

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що продовжується закачування газу в українські підземні газові сховища.

"Станом на сьогодні Україна вже маємо 11,3 млрд кубів газу. Всього з початку року було закачано майже 3 млрд кубометрів блакитного палива. Створено можливості для фізичного реверсу газу з Європи. Попри воєнні дії, видобуток газу державною компанією «Укргазвидобування» майже не зменшився. «Нафтогазу» поставлене завдання до початку опалювального сезону мати у сховищах 19 млрд куб. м газу», — зазначив глава Кабміну.

За його словами, станом на середину липня Україна вже має 1,5 млн тонн вугілля. Як підкреслив прем’єр-міністр, це у два з половиною рази більше, ніж визначені офіційними документами гарантовані запаси на цей час.

«Продовжуємо нарощувати й власний видобуток. Формуємо домовленості з країнами-партнерами, аби на початок опалювального сезону наші запаси складали надійні понад 2 млн тонн», — зауважив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр також відзначив, що Уряд виділив 1,4 млрд грн на закупівлю резервного обладнання для регіонів, у яких можуть виникнути екстрені ситуації: «Коли твій географічний сусід — неадекватний терорист, маємо готуватися до будь-яких сценаріїв».