Шмигаль: Україна розраховує на укладання "промислового безвізу" з ЄС до кінця 2022 року

Все про економіку та фінанси

Україна сподівається укласти Угоду АСАА ("промисловий безвіз") до кінця 2022 року. Також цьогоріч уряд очікує на приєднання України до спільної транзитної процедури ЄС/ЄАВТ. Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, пише "БізнесЦензор".

За словами Шмигаля, пріоритетом уряду залишається робота в напрямку інтеграції найкращих практик у межах п’яти "безвізів" із Європейським союзом: митного, транспортного, цифрового, енергетичного та промислового.

Крім того, серед пріоритетів України Шмигаль назвав укладення угоди із ЄС щодо лібералізації міжнародних автомобільних транзитних вантажних перевезень.

"Ми розраховуємо на спільне з ЄС довгострокове бачення енергетичної безпеки, а також на інтеграцію української енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Також Україна, безумовно, зацікавлена в інтеграції учасників платіжного ринку України до європейського платіжного простору SEPA", – відзначив Денис Шмигаль.

Учасники засідання затвердили річний план роботи, який складається з 92 проектів актів уряду та 55 законопроектів.

Раніше віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляла, що угода про "промисловий безвіз" із Європейським союзом не буде підписана у 2022 році.

За словами Стефанішиної, влітку поточного року завершуватиметься робота місій, що оцінюють готовність України до укладення угоди, і після їх завершення уряд зможе ініціювати офіційні переговори.

Угода АСАА – це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейської. Підписання АСАА, або так званого "промислового безвізу", дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні замість звернення до офіційного представника – резидента Євросоюзу, який має право отримати такий документ. Можливість підписання такої угоди передбачена у Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Спочатку "промисловий безвіз" буде укладено за трьома секторами промислової продукції: низьковольтне електрообладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. Після успішного визнання від ЄС перших цих секторів така практика може бути поширена на інші види промисловості.