Шмигаль: створила Фонд обслуговування та погашення держборгу

Все про економіку та фінанси

Україна продовжує акуратно виконувати свої боргові зобов`язання, створила Фонд обслуговування та погашення державного боргу, повідомив глава уряду Денис Шмигаль в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".

 

"Україна завжди акуратно виконувала свої зобов`язання. Це імідж держави. 1 березня Мінфін України зробив купонну виплату у розмірі $292 млн за єврооблігаціями. Наступний великий платіж буде у вересні, тому немає жодного приводу розпочинати розмови про списання боргів", – сказав глава Кабміну.

Як наголосив прем`єр, для України важливою є довіра іноземних кредиторів.

"Ми хочемо позичати гроші, отримувати гранти, мати стабільні зв`язки з нашими закордонними партнерами, тому ми маємо бути відповідальними", - пояснив він.

"Ми створили Фонд обслуговування та погашення держборгу. Україна та українці сьогодні захищають не лише себе, а й увесь цивілізований світ. Тому ми розраховуємо на розуміння ситуації та наповнення цього фонду", – зазначив глава Кабміну.

Шмигаль повідомив, що уряд веде переговори щодо підтримки України з європейськими та американськими партнерами, а також з іншими країнами та міжнародними організаціями, а також із корпоративним сектором.

"Щодо країн – робота передбачає декілька частин. Перша – це забезпечення наповнення бюджету. Друга частина – це глобальна підтримка макрофінансової стабілізації. Третя – це частина майбутнього: це фонд оновлення України. Це recovery план", – зазначив Шмигаль.