Шмигаль: споживання електроенергії впало на 30%

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль на засіданні уряду 7 червня заявив, що запаси вугілля на складах теплоелектростанцій на початок опалювального сезону 2022-2023 років мають досягти від 2 млн тонн до 3 млн тонн, пише "Енергореформа".

"На початок ОЗП обсяги вугілля на складах розраховуємо довести щонайменше до 2 млн тонн. Це дозволить забезпечити стабільність поставок як для населення, так і для бізнесу. Максимальний показник, який ми маємо намір накопичити, – приблизно 3 млн тонн вугілля на початок ОЗП. Таке завдання поставлено перед Міністерством енергетики", – сказав Д.Шмигаль.

При цьому він зазначив, що видобуток вугілля на державних шахтах впав приблизно на третину через окупацію частини об`єктів, але вказав на наявність "альтернативних варіантів".

Водночас він звернув увагу на проблеми із підвезенням вугілля на деякі станції.

"На частині наших станцій підвезення вугілля заблоковане через загрозу обстрілу, а також є логістичні проблеми та руйнування", – зазначив глава уряду.

Також прем`єр наголосив на окупації низки генеруючих об`єктів: Запорізької атомної електростанції, Каховської гідроелектростанції, трьох ТЕС та майже 40% усіх об`єктів відновлюваної енергетики.

Тим не менш, прем`єр висловив думку, що з урахуванням падіння споживання електроенергії приблизно на 30%, генерованого ресурсу вистачить як для забезпечення самої України, так і експорту в європейські країни.
"Потенціал – сотні мільйонів доларів прибутку щорічно та зменшення залежності країн Європи від російського газу", – наголосив Шмигаль.

Як повідомлялося, уряд створив штаб із підготовки до опалювального сезону, який очолив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Уряд доручив "Нафтогазу" довести запаси газу на початок ОЗП не менше ніж 19 млрд куб. м.

За словами Шмигаля, підготовка до ОЗП є пріоритетним завданням для міністерства енергетики та міністерства розвитку громад та територій, про виконання заходів міністри мають звітувати кожні два тижні.

Станом на 1 вересня 2021 року у ПСГ було накопичено 18,16 млрд куб. м газу, вугілля менше 1 млн тонн – 738,3 тис. тонн.