Шмигаль заявив, що підготовка меморандуму з МВФ буде завершена сьогодні-завтра

Все про економіку та фінанси

Україна та МВФ фіналізують меморандум про продовження програми у четвер-п`ятницю, повідомив прем`єр-міністр Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму, пише "Інтерфакс-Україна".

"Буквально сьогодні-завтра ми завершуємо роботу з МВФ щодо підготовки меморандуму про продовження нашої програми", - сказав глава Кабміну в четвер.

Шмигаль запевнив, що Київ зможе отримати транш МВФ до кінця поточного року. Водночас він ухилився від відповіді на запитання про дату надходження коштів, зазначивши, що Україна "отримує транші тоді, коли цього потребує" і що "гроші люблять тишу".

Прем`єр наголосив, що українська сторона виконала всі макропоказники.

Як повідомлялося, в середині вересня Шмигаль заявив, що Україна очікує $750 млн другого траншу МВФ за програмою stand-by наприкінці листопада - на початку грудня, оскільки усі умови українська сторона виконала.

Міністр фінансів Сергій Марченко наприкінці серпня зазначав також, що обговорюється можливість продовження поточної 18-місячної програми stand-by на півроку.

Водночас представник фонду Джеррі Райс відмовився коментувати ці слова української сторони.

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що сума другого траншу stand-by може бути вищою за заплановані $700 млн за рахунок об`єднання траншу, однак це питання обговорюватимуть під час дискусії з місією.

МВФ у червні 2020 року затвердив для України програму stand-by загальним обсягом близько $5 млрд, відразу виділив перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було намічено чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Однак визначений графік був порушений, а фінансування - призупинено через невиконання Україною низки зобов`язань.