Шмигаль: рф заблокувала у портах України 90 млн тонн зерна

Все про економіку та фінанси

російська федерація заблокувала у портах 90 млн тонн зерна, які Україна планувала постачати в низку інших країн, повідомив прем`єр-міністр України Денис Шмигаль на брифінгу, пише "Укрінформ".

«Зараз вони роблять наступну кризу, блокуючи вперше в історії порти іншої країни. 90 млн тонн нашого зерна заблоковані. Більше того, вони бомблять ракетами наші склади із зерном. Шість найбільших складів із зерном розбиті ракетами», - сказав Шмигаль.

За його словами, на зайнятих територіях загарбники грабують українських фермерів, вивозять зі складів їхнє майно у свою країну.

«А країни Європи, Африки, Азії, які очікували цього врожаю, не отримують нічого», - сказав глава уряду.

Він додав, що це питання Україна обговорювала на рівні ООН та на рівні усіх міжнародних партнерів.

«росія провокує харчову кризу у світі. Якщо ми не вирішимо спільно зі світовою громадськістю це питання, то зібраний врожай цього року не буде де зберігати. І це наступна проблема, тому що харчова криза у світі може тривати тривалий період», - додав прем’єр.

Шмигаль зазначив, що Україна закликає світову спільноту знайти важелі впливу на росію, аби створити відповідні гуманітарні коридори для постачання зерна та продуктів харчування для тих країн, які гостро очікують цих продуктів.

За даними Мінагрополітики, російські загарбники вже вивезли кілька сотень тисяч тонн зерна з тимчасово окупованих територій у Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.