Шмигаль: реєстрація на отримання "карантинних" 8 тис грн почнеться з 19 квітня

Все про економіку та фінанси

Фізичні особи-підприємці та наймані працівники з "червоних" карантинних зон зможуть відправляти заявки на отримання 8 тис грн допомоги від держави з 19 квітня, повідомив прем`єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів, пише "БізнесЦензор".

"Механізм подачі заявок залишається простим і зручним - через портал або додаток "Дія". Зараз на цю програму підтримки планується витратити близько 3 млрд грн", - зазначив глава уряду.

Раніше Д. Шмигаль заявляв, що реєстрація на виплату 8 тис. грн почнеться вже з поточного тижня.

Верховна Рада прийняла відповідний закон 30 березня. Згідно з документом, допомога буде надаватися тільки застрахованим особам у разі знаходження його роботодавця на обліку як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій введено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. У той же час така допомога не надаватиметься найманим працівникам, якщо їх роботодавець не перерахував ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу. Також одержувачами допомоги зможуть стати тільки платники ЄСВ, у яких перший вид діяльності за КВЕД потрапляє під карантинні обмеження.

За даними Мінсоцполітики, на реалізацію одноразової виплати 8 тис. грн із спеціального фонду держбюджету виділять 2,9 млрд грн. 

Кабмін своєю постановою №329 від 7 квітня затвердив перелік видів економічної діяльності, представники яких (ФОПи і наймані працівники) у "червоних" зонах карантину можуть претендувати на отримання держдопомоги.