Шмигаль: прямі "карантинні" виплати для бізнесу не плануємо

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль заявив, що підтримку бізнесу в "червоних" зонах епідемічної небезпеки в уряді наразі розглядають у контексті покращення доступу до кредитування та зниження навантаження за оренду комунального та державного майна, пише "Інтерфакс-Україна".

"Оскільки ми на сьогодні не робимо локдауну, як у попередніх хвилях: у нас немає закриття бізнесу, наша мета вакцинувати колективи та суспільство, клієнтів, якщо йдеться про ресторани. Під час попередньої хвилі були зачинені ресторани, страждали деякі сфери, і цей бізнес отримував підтримку. У цій хвилі ключове завдання вакцинуватися, якщо колектив вакцинований, то бізнес працює без обмежень", - сказав Шмигаль на брифінгу за результатами робочої поїздки до Запорізької області.

Водночас прем`єр зазначив, що під час діалогу з бізнесом уряд розглядає кілька напрямів підтримки, які не пов`язані із прямою виплатою коштів. Зокрема, йдеться про доступність кредитування.

Крім того, за словами прем`єра, клієнтоорієнтований бізнес просить урегулювати зменшення орендної плати на період жорстких карантинних обмежень.

"Це відповідальність місцевої влади... Ми можемо це рекомендувати. Це одне з головних прохань бізнесу: полегшити тягар за оренду комунального та державного майна", - додав він. 

Контекст

На минулому тижні радник президента Олег Устенко заявив, що Офіс президента розглядає можливість поновити фінансову підтримку бізнесу під час жорсткого локдауну, проте сума її може бути нижчою за 8 тис. грн, які виплачували минулої весни.

"Доходи держбюджету внаслідок локдауну можуть виявитися нижчими за очікувані. Постраждає не лише дохідна частина, а й видаткова: доведеться витрачати додаткові кошти на підтримку бізнесу за аналогією з попередньою президентською ініціативою, згідно з якою підприємці в "червоних" зонах могли отримати по 8 тис. грн", - сказав Устенко.

Водночас обсяги такої допомоги цього разу будуть меншими, оскільки бізнес зможе частково працювати, обслуговуючи вакцинованих громадян, наголосив радник президента.

На його думку, бізнес адаптувався до нових умов роботи, до того ж навіть у "червоних" зонах він не буде повністю закритий.

"Водночас локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися, і ми бачимо, що це вже відбувається", - зазначив Олег Устенко.

"Локдаун не мине безслідно, але поточна ситуація відрізняється від попередніх локдаунів. По-перше, економіка вже адаптована до таких ситуацій, є досвід та розуміння, як треба рухатися в період жорстких обмежень. По-друге, сам бізнес зможе відносно нормально функціонувати – є певна кількість вакцинованих, є той самий досвід", - пояснив радник президента.

Він також зазначив, що жорсткі обмеження спричинять уповільнення темпів економічного зростання, проте значно меншою мірою, ніж раніше.

Як повідомлялося, НБУ оцінив потенційний вплив місяця жорстких обмежень на темпи зростання економіки у 0,3 п. п.