Шмигаль: питання дефіциту пального вирішиться за тиждень

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство економіки та Міністерство енергетики проводять постійні консультації з паливними компаніями, аби розв’язати проблему з пальним.

За його словами, основна причина дефіциту пального — знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу.

«Сьогодні приймаємо зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, які дозволять протягом 7 днів вирішити питання дефіциту пального на АЗС», — сказав Денис Шмигаль.

Коментар першого віце-прем’єра - міністра економіки Юлії Свириденко:

«На поточному тижні утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України.

Це відбулося внаслідок того, що протягом останніх трьох тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.

Мета країни-агресора рф – зупинити економіку України через штучне створення дефіциту пального.

Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсязі на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України.

Дана ситуація призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів – це пов’язано насамперед з більшою ціною логістики, через складні маршрути та використання кількох видів транспорту.

Раніше були ухвалені рішення, що суттєво зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Зокрема ми скасували акциз та зменшили ПДВ з 20% до 7%».