Шмигаль оскаржує в суді припис НАЗК щодо Вітренка

Все про економіку та фінанси

Прем’єр Денис Шмигаль позивається до Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою скасувати припис, який був винесений йому НАЗК. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва сьогодні, повідомляє прес-служба суду, пише Lb.ua.

Зазначається, що наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження за цією позовною заявою.

“Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати припис Національного агентства з питань запобігання корупції, датований 14 червня нинішнього року. Також у позовних вимогах ОАСК просять залучити до участі у справі, в якості третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Кабінет Міністрів України та Голову правління АТ “НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка”, - йдеться у повідомленні.

Згідно з законодавством, оскаржити припис НАЗК має прем’єр-міністр Денис Шмигаль особисто.

15 червня Національне агентство з питань запобігання корупції встановило порушення законодавства при призначенні Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК "Нафтогаз".

У приписі Голови НАЗК Олександра Новікова міститься вимога скасувати окремі положення розпорядження Уряду № 370-р, згідно з якими обрано та призначено Юрія Вітренка головою правління НАК «Нафтогаз України», підписано з ним контракт, а також вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України» як незаконного.