Шмигаль не виключає імпорт е/е з Білорусі: сьогодні були "аварійні" поставки

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль не виключає, що за певних погодних умов Україна може імпортувати деякий обсяг електроенергії з Білорусі. Про це він заявив під час брифінгу за результатами робочої поїздки до Запорізької області, пише "Укрінформ".

Глава уряду повідомив, що угод про імпорт електроенергії з Білорусі наразі немає. При проходженні цього осінньо-зимового періоду базовою буде атомна енергетика. Крім того, Україна має потужності вугільної генерації, гідроенергетики; теплоелектроцентралі, які працюють на газі.

"Цього достатньо, щоб у спокійному режимі проходити цей опалювальний період. Коли температура буде знижуватись, тут, звичайно, потрібно буде вживати додаткових заходів. Ймовірно, буде потрібен додатковий імпорт з Білорусі, якщо будуть відповідні погодні умови", - сказав Шмигаль.

Він зауважив, що з 1 листопада існує можливість імпорту електроенергії з Білорусі, але щодо проведення такого імпорту має визначатися ринок і компанії, які на ньому працюють. Шмигаль також повідомив, що наразі Україна очікує прибуття 5 суден з імпортним вугіллям. Крім того, Міністерство енергетики працює над збільшенням видобутку вугілля в Україні.

"З 1 листопада НКРЕКП не продовжила заборону на імпорт електроенергії. Тому фізично та юридично можливість імпортувати електроенергію з Республіки Білорусь в Україну є. Це вже питання до компаній, до енергетичного ринку - чи скористається він цим, чи буде така необхідність. Така можливість є", - сказав Шмигаль на брифінгу, пише "Інтерфакс-Україна".

Прем`єр додав, що фізична можливість імпорту електроенергії з Білорусі становить 900 МВт.

"Якщо компанії домовляться між собою про таку співпрацю, то очевидно, що вона можлива", - сказав Шмигаль, ще раз наголосивши, що поки що таких угод немає.

Нагадаємо, 30 жовтня  голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус заявив, що імпорту електроенергії з Білорусі та Росії з 1 листопада не буде.

"Імпорту електроенергії з Російської Федерації з 1 листопада не буде, компанія "Интер РАО" 20 жовтня оголосила аукціон на продаж електроенергії, але 21 жовтня відповідний аукціон було скасовано.

Також з 1 листопада не буде імпорту е/е з Білорусі, відповідні аукціони на продаж електроенергії були скасовані", – зауважив Герус.

Раніше він повідомив, що РФ зупинила з 1 листопада постачання в Україну енергетичного вугілля марки А та Т. Вугілля цих марок завозили ДТЕК, "Донбасенерго", а також "Технова", що об`єднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

Росії потрібно "приділяти особливу увагу" забезпеченню внутрішнього попиту на енергетичне вугілля, тому було ухвалено рішення про припинення постачання цього ресурсу в Україну, повідомили згодом в прес-службі Мінекономрозвитку РФ.

На аукціоні НЕК "Укренерго" щодо розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів на листопад "Енергоатом" викупив майже всю доступну потужність із перетину з Білорусі для імпорту електроенергії з цієї країни у листопаді – 885 МВт із запропонованих 900 МВт. Другий переможець аукціону - ТОВ "Електро Ком`юніті" - закріпив за собою потужність 15 МВт.

P.S.

 

Білорусь у вівторок, 2 листопада, відновила постачання електроенергії до України. Як повідомляється на сайті Міненерго Білорусі, наразі постачання електроенергії в Україну здійснюється в рамках аварійної допомоги, пише "БізнесЦензор".

"2 листопада з 14:00 у рамках договору про надання аварійної допомоги Білорусь розпочала постачання електроенергії в енергосистему України потужністю 500 МВт. Постачання здійснюються за запитом української сторони", – йдеться у повідомленні.

В міністерстві уточнили, що постачання електроенергії в Україну в рамках аварійної допомоги планується до 21:00.

"Про довгострокові комерційні контракти, крім укладених раніше, у цьому випадку не йдеться", – наголошується в повідомленні.