Шмигаль: не плануємо підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду

Все про економіку та фінанси

Уряд не планує підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду під час прийдешнього опалювального сезону, заявив прем’єр Денис Шмигаль у п`ятницю в парламенті, констатує "Суспільне".

"Ми не плануємо, що тарифи на тепло і гарячу воду будуть змінюватися стосовно минулого опалювального сезону. Тобто, ми не плануємо підвищень тарифів", – зазначив він.

За словами прем’єра, при цьому в окремих комунальних підприємствах ціна може відрізнятись.

"Якщо брати ціну без ПДВ, 7,42 (гривні – ред.) – це ціна із податком на додану вартість. Та ціна, яка на сьогодні зафіксована у тарифах, дійсно коливається від 5 до 6 з половиною гривень. 7,42 без ПДВ – це 6 гривень 18 копійок. Тобто в деяких теплокомуненерго буде різниця до 50 копійок, у деяких – це буде навіть краща ціна, аніж закладена у тарифах", – сказав Шмигаль.

Він додав, що уряд планує продовжити допомогу місцевим керівникам та розв`язати питання з компенсацією для теплокомуненерго.

"Уряд не бачить підстав для збільшення тарифів органами місцевого самоврядування. Ми готові їм завжди підставити плече. Ми ведемо активну роботу із мерами міст, на яких сьогодні покладена відповідальність формування тарифів на тепло і гарячу воду. Уряд готовий допомогти органам місцевого самоврядування було легше проходити цей опалювальний сезон у частині непокладання зайвого тягаря людям на плечі", – зауважив прем’єр.

Шмигаль також додав, що нині вже майже 3 мільйони українських домогосподарств пройшли верифікацію, яка дозволить їм отримувати субсидії у значно коротші терміни.

"На початку року ми мали дискусію про необхідну кількість субсидій. Було заплановано у бюджеті 35,2 мільярда гривень. На сьогодні понад 33 мільярди гривень використано на виплату субсидій. До кінця року за розрахунком Міністерства соціальної політики, буде необхідно ще близько 12 млрд гривень", – розповів він.

Він додав, що нині суми субсидій достатньо для здійснення виплат до початку опалювального сезону.

Раніше Асоціація міст України звернулася до президента, Кабміну та Верховної Ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років. У заяві йдеться, що ціна газу збільшується з 4 до 7,6 грн для населення та з 7 до 20 грн за 1 куб. м для бюджетної сфери плюс вартість розподілу газу та інші витрати. Для збереження тарифів на тогорічному рівні для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування 25 млрд грн.