Шмигаль хоче інфляцію 6-7%, каже, що курс навряд чи вийде за межі 29 грн/дол у 2020 році

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль в інтерв`ю для агентства "Укрінформ" висловив думку, що за нинішньої економічної ситуації для підтримки українських експортерів та економіки прийнятним є показник інфляції в межах 6-7%.

“Ми розуміємо, що рівень інфляції в макропрогнозі вищий, ніж той, який буде по фактичних результатах року. Тут потрібно також зважати на позицію і цільові показники Національного банку. Його індикатор, як відомо, становить 5% (+/-1%). Я вважаю, що в нашій економічній ситуації для підтримки українських експортерів та “розігріву” економіки прийнятним був би показник інфляції в межах 6-7%”, - сказав Шмигаль.

Глава уряду підкреслив, що інфляція “пожвавлює” економіку, що наразі дуже потрібно Україні.

“Ми повинні створювати робочі місця, сприяти експорту, розвитку промисловості і т.д., а 2% інфляції під час кризи - це дуже мало. Усі країни докладають зусиль, щоб наповнювати свої економіки обіговими коштами і стимулювати рух коштів, а не навпаки, сповільнювати цей процес”, - додав Шмигаль. 

На його думку, що до кінця року курс валют коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і не вийде за межі 29 гривень.

“На сьогодні, як бачимо, ситуація розвивається за помірно стабільним сценарієм. На мою суб’єктивну думку, курс коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і навряд чи вийде за межі 29 гривень до кінця цього року”, - зазначив Шмигаль.

Він запевнив, що розуміє стурбованість інвесторів і бізнесу з приводу очікувань можливого росту курсу долара у найближчі чотири місяці, але нагадав, що бюджет переглядався у квітні-травні, коли очікувався значно гірший вплив світової економічної та фінансової кризи на Україну.

За його словами, тоді “перестрахувалися” й заклали більші курсові та інфляційні показники в бюджет.

“Очевидно, що макропрогноз виявиться для когось кращим, для когось, можливо, гіршим. Але у будь-якому випадку ситуація є нормальною. Курс регулюється виключно ринком, і те, що ринок сьогодні оцінює його на рівні 27 гривень за долар, є абсолютно прийнятним”, - зауважив Шмигаль.

Про базові та песимістичні макропрогнози й очікування Кабміну - тут.