Шмигаль каже, що проблема з постачанням вугілля вирішена

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль у Верховній Радій заявив, що на сьогодні проблема із постачанням вугілля на теплові електростанції та теплоелектроцентралі вирішена, щомісячне постачання палива становить 2 млн тонн при споживанні 1,7 млн тонн, пише "Укрінформ".

“Стосовно наявності вугілля, сьогодні баланс позитивний. Ми видобуваємо й імпортуємо у сумі 2 млн тонн у місяць при споживанні 1,7 млн т. З вугіллям на сьогодні проблема, за інформацією Міністерства енергетики, вирішена”, - сказав Шмигаль.

За його словами, уряд прийняв усі необхідні рішення, щоб забезпечити стабільність енергосистеми. Зокрема, Шмигаль прокоментував ситуацію із запасами вугілля на Луганській ТЕС.

"У разі продовження зі сторони РФ заборони на провезення вугілля на Луганську ТЕС, оскільки іншого залізничного шляху немає, буде подаватися газ за відповідною ціною як додаткова послуга", - сказав він.

Шмигаль запевнив, що місто Щастя та інші населені пункти, які Луганська ТЕС забезпечує теплом, не залишаться без послуги.

Раніше у ЗМІ з`явилася інформація, що СБУ направила Кабінету Міністрів лист, в якому попередила про критично низький рівень запасів вугілля на ТЕС і ТЕЦ.

16 грудня в Україну прибули ще два судна з 131 тис. т вугілля із США та Колумбії. До цього, 5 грудня та 20 листопада, до українських портів прибули три кораблі із вугіллям.